Wiemy kto dostarczy ekrany do telefonów iPhone 16

Apple logo

Nie wszyscy producenci telefonów komórkowych są samowystarczalni. Bardzo często różne firmy zmuszone są do korzystania z usług lub podzespołów innych spółek. Doświadczają tego wszyscy producenci w szczególności, jeśli chodzi o wyświetlacze. Apple jest tego świadomy i musi ponownie korzystać z dostaw swoich koreańskich konkurentów. Firmy Samsung i LG już zacierają ręce na nowe zamówienia ekranów do iPhone 16. Tak się składa, że poznaliśmy szczegóły tych “dealów”.

Samsung i LG “stworzą” konkurenta, czyli iPhone’a 16?

W pewnym sensie tak będzie. To właśnie te dwie firmy zajmą się dostawami swoich ekranów do firmy Apple. Okazuje się, że jest się czym dzielić, ponieważ według wycieku informacji mówi się o blisko 130 milionach paneli OLED dla wszystkich modeli z rodziny iPhone 16. Przeglądając szczegóły informacji dowiadujemy się także, że to Samsung dostarczy Apple największą liczbę wyświetlaczy, bo aż 90 milionów do wszystkich telefonów iPhone 16. Z kolei LG będzie odpowiedzialne za dostawy paneli OLED do smartfonów iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max o łącznej ilości około 43 miliony. W przypadku każdej wartości warto wziąć małą poprawkę, ponieważ mogą się one różnic w końcowym rozrachunku. Nikt nie jest w stanie przewidzieć czy Apple nie zmieni koncepcji lub ilości zapotrzebowania na ekrany OLED. Warto również zauważyć, że krążyły informacje jakoby firma BOE miała się zająć dostawą wyświetlaczy do smartfonów iPhone, ale w dość łatwy sposób można zdemontować takie newsy. Otóż chińska firma będzie mocno zajęta produkcją ekranów do modelu iPhone SE 4 z prawdopodobną datą premiery w 2025 roku. Producent mógłby nie mieć siły na przerobienie takiej ilości dostaw. Właśnie dlatego Apple wybrał LG i Samsunga.

Wiemy kto dostarczy ekrany do telefonów iPhone 16

Istnieje również przekonanie, że Amerykanie chcą być pewni swoich dostawców. W końcu najnowsze iPhone’y mają mieć bardzo cienkie ramki (mierzące odpowiednio 1,15 mm i 1,20 mm). W takim przypadku BOE mogłoby zawieść producenta i doszłoby do ogromnych strat. Właśnie dlatego firma Apple zdecydowała się na konkurentów, którzy w produkcji ekranów nie mają sobie równych.

Źródło: Wccftech

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!