iPhone 9 może trafić na rynek już 15 kwietnia

iPhone 9 może trafić na rynek już 15 kwietnia

Wcześniejsze plotki mówiły, że budżetowy iPhone dla fanów mniejszych smartfonów trafi na rynek już w marcu. Oczywiście tak się nie stało i bardzo możliwe, że na decyzję giganta z Cupertino miała wszechobecna epidemia koronawirusa. Teraz w sieci pojawiają się kolejne przecieki na ten temat!

iPhone 9 zadebiutuje już w kwietniu?

Według najnowszych informacji opublikowanych przez analityka Jona Prossera oficjalna konferencja, na której zobaczymy iPhone 9 ma odbyć się już 15 kwietnia. Oczywiście wcześniejsze plotki mówiły o tym, że Apple może przygotować także większą wersję swojego budżetowego smartfona. I ciężko się temu dziwić. iPhone 9 będzie bez wątpienia bezpośrednim następcą iPhone SE. Oczywiście urządzenie to otrzyma zdecydowanie lepszą specyfikację od pierwszej generacji, ale jednocześnie ma mieć ekran o przekątnej 4,7 cala. Jeszcze kilka lat temu było to standardem, ale dziś tak naprawdę nie jesteśmy w stanie znaleźć urządzenia z tak małym wyświetlaczem. Oczywiście aktualne smartfony mają zdecydowanie mniejsze ramki niż wcześniejsze generacje, a to pozwala na zamknięcie większego wyświetlacza w mniejszej obudowie, ale nadal część użytkowników szuka czegoś jeszcze mniejszego.

Według przecieków opublikowanych przez Jona Prossera wysyłka nowych smartfonów giganta z Cupertino ma rozpocząć się już 22 kwietnia. Oczywiście z racji sytuacji związane z koronawirusem w Stanach Zjednoczonych daty te mogą ulec zmianie. Niemniej jednak jeśli faktycznie iPhone 9 będzie zdecydowanie tańszy niż inne smartfony amerykańskiego producenta może okazać się, że sprzęt ten będzie cieszyć się gigantyczną popularnością na całym świecie.

Zobacz także: Nadszedł nowy iPad Pro z klawiaturą i… touchpadem! Apple chce, żeby zastąpił komputery

Za wydajność powinien odpowiadać procesor Apple A13 Bionic, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Na pleckach najprawdopodobniej znajdziemy tylko jeden aparat. Co z ceną? Plotki mówią o tym, że za iPhone 9 trzeba będzie zapłacić w Stanach Zjednoczonych zaledwie 399 dolarów czyli około 1650 zł. Zapowiada się naprawdę ciekawie!

Co myślicie o iPhone 9? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!