Nowy procesor tylko w iPhone’ach Pro? Tak właśnie może być

iphone 13
iPhone 13

Już za niedługo Apple pokaże nową serię smartfonów iPhone. Jak się okazuje, może dojść do sporej zmiany w tym, na jakich chipsetach telefony będą pracować.

Nowy Apple Bionic tylko dla iPhone’ów Pro?

Według raportu analityka TF International Securities Ming-Chi Kuo, nowe procesory Apple będą zarezerwowane tylko dla modeli iPhone Pro. jak się okazuje, chipset Apple A16 znajdziemy tylko w iPhone 14 Pro, natomiast edycja standardowa iPhone’a 14 zaoferuje dobrze nam znany układ A15.

Jest to zastanawiające, bo choć pod względem ekranu czy aparatów modele Pro się wyróżniały, tak wydajność zawsze była taka sama w całej linii. Teraz jednak w zasadzie dostaniemy coś na wzór odgrzewanego kotleta. Ewentualnie może dojdzie do modyfikacji nazwy, tak jak to było w przypadku Snapdragona 865 i 870 – ale to tylko moje przypuszczenia.

iphone
iPhone 11 Pro

Dziennikarz Bloomberga Mark Gurman zgodził się z tymi informacjami i uważa on, że stanie się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, Apple chce jakoś wyróżnić modele Pro. Po drugie, aktualny niedobór chipów może sprawiać, że apple spróbuje jakoś zmaksymalizować zyski. Całkiem możliwe, że ten sam schemat działania zajdzie również w przypadku przyszłorocznych iPhone’ach 15.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!