MediaTek z konkurentem dla Snapdragona 870! Oto Dimensity 7000

mediatek

Snapdragon 870 to ciekawy i przemyślany ruch ze strony Qualcomma. Jak się okazuje, czymś podobnym zaskoczy nas MediaTek.

MediaTek Dimenisty 7000 zamiast Snapdragona 870?

Snapdragon 870 to w rzeczywistości zeszłoroczny, flagowy układ Snapdragon 865. Jest to naprawdę wydajna jednostka i większość osób nie zauważy różnicy między tym produktem, a najnowszym Snapdragonem 888. Za to odczuwają to nasze portfele, bowiem telefony z tym procesorem są znacznie tańsze, a przy tym są też bardziej energooszczędne.

MediaTek natomiast teraz jest na niezłej fali, a jego nowe układy są naprawdę potężne. Mało tego, coraz więcej producentów smartfonów decyduje się na MediaTeka, co dobrze wróży dla przyszłości firmy. Ta chce wprowadzić odpowiedź na układ Qualcomma.

Dimensity 7000 zostanie wytworzony w procesie 5 nm, czyli w takim, co najnowsze flagowce. Ten ośmiordzeniowy procesor zostanie zbudowany z czterech rdzeni Cortex-A78 z taktowaniem do 2.75 GHz oraz z czterech rdzeni Cortex-A55 z taktowaniem do 2.0 GHz. Te wydajniejsze rdzenie są wyjęte prosto z najnowszych i najlepszych układów. W zasadzie od tych flagowych odróżnia Dimenisty 7000 brak rdzenia superwydajnego X1.

Procesor współpracować będzie z układem graficznym Mali-G510 MC6. Do tego dostaniemy szybkie ładowanie o mocy aż 75 W. Jak mówią najnowsze przecieki, to smartfon marki Xiaomi Redmi dostanie ten układ jako pierwszy.

Źródło: Gimzochina przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!