iPhone stanie się terminalem płatniczym? To wielce prawdopodobne

iphone 13
iPhone 13

Do tej pory mobilny terminal płatniczy kojarzył nam się z grubymi urządzeniami, które pracują często pod kontrolą Androida. A co jeśli takim terminalem byłby iPhone?

iPhone zostanie terminalem płatniczym

Według informacji opublikowanych przez portal Bloomberg, Apple może rozszerzyć możliwości telefonów iPhone. Otóż jak się okazuje, smartfony Apple będziemy mogli przekształcić w terminale płatnicze i to bez żadnych dodatkowych urządzeń zewnętrznych.

Chodzi oczywiście o przyjmowanie płatności zbliżeniowych za pomocą kart płatniczych lub smartfonów. Do tego Apple może wykorzystać wbudowane już w iPhone’y moduły NFC. Wszak już teraz wykorzystywane one są do płacenia, jednak to my tutaj płacimy, a nie przyjmujemy te płatności.

iphone

Niestety, Apple nie chce zdradzać zbyt wiele informacji i nie poznaliśmy żadnych większych szczegółów. Z tego co się przewiduje, to nowa funkcja może zawitać do iPhone’ów w wersji iOS 15.4 (warto dodać, że od wczoraj trwa proces aktualizacji do 15.3). Ta edycja systemu ma zostać wydana na wiosnę 2022, więc już niedługo. Nowe rozwiązanie może ułatwić codzienność, ale też pracę w wielu zawodach – chociażby w dostawach paczek czy żywności.

Pozostało teraz jednak czekać na jakiejś bardziej szczegółowe informacje. Warto dodać, że nie wiemy, czy ta funkcja będzie mogła działać od razu, czy jednak będzie potrzebna chociażby współpraca banków.

Źródło: Bloomberg przez Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!