iPhone vs aparat fotograficzny – jakie są różnice? Sprawdzamy!

iPhone vs Aparat

Smartfony bardzo często służą nam jako aparaty fotograficzne. I dobrze, bo praktycznie zawsze mamy je przy sobie, a ich możliwości rosną z każdą kolejną generacją. Jednak wielu porównuje je do profesjonalnych aparatów fotograficznych. Dzisiaj opowiemy sobie dlaczego nie ma to większego sensu oraz z czego te różnice wynikają.

iPhone a aparat fotograficzny

Smartfony już od dawna oferują aparaty, a od jakiegoś czasu ich poziom jest na tyle wysoki, że można je wykorzystywać nawet półprofesjonalnie. Jednakże sporo osób podejmuje się porównywania ich do profesjonalnych aparatów. Dzisiaj wzięliśmy na warsztat topowy smartfon znany z dużych możliwości fotograficznych, czyli iPhone 14 Pro oraz aparat Sony A7III.

Na początku materiału wyjaśniamy jak zbudowany jest aparat cyfrowy i jakie cechy wpływają na jego możliwości. Następnie obejrzymy kilka przykładowych zdjęć i porównamy je. Dostrzeżemy z czego wynikają różnice i który sprzęt robi lepsze fotografie. Oczywiście, że będzie to pełnoprawny aparat fotograficzny, choć iPhone 14 Pro nadal ma kilka asów w rękawie.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!