iPhone XR ma lepszy aparat od Pixela 2… Coś mi tu nie gra!

iphone xr

Seria smartfonów Google, czyli Pixel, cechuje się świetnymi pojedynczymi aparatami. Gigant pokazuje, że jeden porządny aparat z dopracowanym softem jest w stanie zdziałać wiele. Każdy z nich nazywany był, i jest, najlepszym urządzeniem z jednym oczkiem… Aż do teraz, bo podobno iPhone XR jest lepszy.

Nie wiem jak wam, ale mi tu coś śmierdzi…

Nowy, “budżetowy” smartfon z logiem nadgryzionego jabłuszka jest tematem poruszanym non-stop na portalach technologicznych. Dlaczego? Opinia o nim jest pełna sprzeczności. O czym dokładniej mówię?

Nie tak dawno Apple twierdziło, że iPhone XR jest najlepiej sprzedającym się urządzeniem. Jest tylko jedno “ale”, producent nie podał żadnych konkretnych liczb… Wiele osób już wtedy zaczęło się zastanawiać, czy aby na pewno Apple czegoś nie ukrywa. Potem mieliśmy sytuację, że rozdawano go uczestnikom programu The Ellen Show. To też daje trochę do myślenia. Mój znajomy żartobliwie powiedziałby wręcz, że zaraz będą go do płatków śniadaniowych rozdawać, byle się go pozbyć. A co jeśli stanie się tak naprawdę?

#ajfon_lepszy? Polemizowałbym…

Według serwisu DxOMark, omawiane “jabłuszko” jest najlepszym smartfonem z pojedynczym aparatem. Po czym to wywnioskowano? Otóż, nie bez powodu wspomniałem o serii Google Pixel. Zestawiono go z Pixelem 2, bowiem uznano, że to właśnie ubiegłoroczny smartfon Amerykanów będzie odpowiednim rywalem dla niego. W ich testach produkt Apple wypadło lepiej w chociażby w zdjęciach bokeh, trybie portretowym. Poniżej macie zestawienie przykładowych zdjęć, jakie przewinęły się w testach DxOMark. Są tylko i wyłącznie poglądowe, pełnowymiarowe zdjęcia w pełnej jakości znajdziecie we właściwym teście tutaj.

Ostatecznie uzyskał on 101 punktów, czym prześcignął Samsung Galaxy S9+ oraz ustanowiło go najlepszym smartfonem z pojedycznym aparatem… Do czasu! Myślę, że to kwestia czasu, jak przetestują najnowsze Pixele, które ustawią poprzeczkę jeszcze wyżej. iPhone XR nawet nie będzie miał do niego podejścia. Dodam, że już niedługo będziecie mogli zobaczyć u nas recenzję Pixela 3 XL!

Zastanawia mnie też, czy aby na pewno test odbył się w pełni obiektywnie. Nie od dziś wiadomo, że korporacje czasami nie grają w pełni fair. Cóż, możemy jedynie się domyślać…

Recenzja wideo iPhone XR

Specyfikacja iPhone XR

  • Ekran: 6.06″, 1792 x 828 pikseli, IPS, ~19.5:9
  • SoC: Apple A12 Bionic
  • RAM: 3 GB
  • Pamięć wbudowana: do 256 GB
  • Przedni aparat: 7 Mpix (f/2.2, OIS)
  • Główny aparat: 12 Mpix (f/1.8)
  • Bateria: 2942 mAh
  • Pozostałe: Apple Pay, eSIM, Bluetooth 5.0, IP67

Sądzicie, że testy DxOMark są wiarygodne? Wierzycie, że iPhone XR jest lepszym smartfonem fotograficznym od Pixela 2?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!