iPhone ze składanym ekranem coraz bliżej. Testy ekranów zakończone!

iPhone ze składanym ekranem coraz bliżej. Testy ekranów zakończone!

Samsung, Huawei oraz Motorola pokazały już swoje składane smartfony. Pierwszy z wymienionych zdominował rynek, produkując najbardziej trwałe i najlepiej sprzedające się urządzenia. Tym razem kolejny producent zmierzy się z produkcją “składaków” – będzie to Apple!

Jak informuje nas źródło “United Daily News”, Apple zakończyło testy składanych wyświetlaczy do swoich nowych modeli, które ukażą się dopiero po 2022 roku. Według doniesień, producent pracuje nad dwoma modelami – większym i mniejszym (jak Z Flip oraz Z Fold). Oba typy paneli testowane były w zakładach Foxconn zlokalizowanych w Shenzhen. Testowany ekran został naprawdopodobniej wyprodukowany przez Samsunga, który w tej kwestii ma na największe doświadczenie pośród garstki producentów, wykorzystujących tą technologię.

iPhone ze składanym ekranem coraz bliżej. Testy ekranów zakończone!

Jako iż sprzęt jest dopiero we wczesnej fazie testowej, trudno mówić o konkretnej dacie jego zaprezentowania, jednakże według przewidywań rynkowych ujrzymy go najwcześniej w 2022 roku. Również prawdopodobne jest to, że Apple w trakcie testów obu modeli wybierze jeden – lepiej odpowiadający potrzebom rynkowym. Wygląd lub jakiekolwiek rendery urządzenia nie są nam jeszcze znane, gdyż urządzenie nie zostało jeszcze do końca zaprojektowane.

Co sądzicie o nowym urządzeniu Apple? Przerazi konsumentów ceną? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!