iQOO prezentuje szybkie ładowanie o mocy 120 W!

iQOO prezentuje szybkie ładowanie o mocy 120 W!

Dziś firma OPPO opublikowała krótki film zapowiadający premierę nowej technologii szybkiego ładowania o mocy 125 W. Rozwiązanie to zostanie pokazane światu już 15 lipca tego roku, a dziś submarka chińskiej firmy czyli iQOO pochwaliło się opracowaniem ładowania o mocy 120 W. Przyjrzyjmy się bliżej tej technologii!

iQOO przez chwilę może pochwalić się najszybszym ładowaniem

Oczywiście na ten moment to własnie nowe rozwiązanie iQOO będzie oferować najszybsze ładowanie, ale już za dwa dni sytuacja się zmieni, ponieważ to OPPO zaprezentuje światu swoją własną technologię wykorzystującą moc 125 W. Według zapewnień chińskiej firmy moc 120 W ma sprawić, że bateria o pojemności 4000 mAh zostanie naładowana w zaledwie 15 minut. Co więcej nowość iQOO to nie jedynie prototyp, a rozwiązanie, które już teraz trafia do masowej produkcji. Aby móc naładować smartfon aż tak szybko sprzęt ten musi być wyposażony w dwa ogniwa o pojemności 2000 mAh każde.

iQOO prezentuje szybkie ładowanie o mocy 120 W!

Każda z baterii ładowana jest przy pomocy prądu 12 A oraz napięcia 5 V (co w sumie daje nam 60 W), ale odpowiednie połączenie ich gwarantuje łączną moc 120 W. Dodatkowo iQOO chwali się sprawnością takiego ładowania na poziomie aż 97%. Ciężko powiedzieć jak rozwiązanie to będzie działać w praktyce i czy będzie nagrzewać smartfon podczas ładowania. Sam producent ma zamiar wykorzystywać w swoich nowościach chłodzenie cieczą mające sprawić, że całość pozostanie chłodna.

Zobacz także: Technologia szybkiego ładowania OPPO o mocy 125 W zostanie zaprezentowana 15 lipca!

W sieci już teraz pojawiły się plotki mówiące, że pierwszy sprzęt z nową technologią iQOO pojawi się na rynku mobilnym już w sierpniu tego roku. Bardzo możliwe, że tą nowością będzie iQOO Pro 3 5G czyli smartfon mogący otrzymać także Qualcomm Snapdragona 865+. I jeśli faktycznie większość producentów zaprezentuje światu swoje technologie szybkiego ładowania, które będą wykorzystywać moc powyżej 100 W może okazać się, że będziemy świadkami bardzo ciekawej rewolucji na rynku mobilnym. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości i czekać na informacje na temat pierwszych smartfonów z superszybkim ładowaniem!

Co myślicie o nowej technologii iQOO? Jak ważne jest dla was szybkie ładowanie w smartfonach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!