iQOO Z1 czyli pierwszy smartfon z MediaTek Dimensity 1000+ pojawił się na zdjęciu

iQOO Z1 czyli pierwszy smartfon z MediaTek Dimensity 1000+ pojawił się na zdjęciu

To, że to właśnie iQOO Z1 będzie pierwszym smartfonem wyposażonym w MediaTeka Dimensity 1000+ jest już pewne. Teraz jednak w sieci pojawiły się zdjęcia prezentujące front tego urządzenia. Czy jest na co czekać?

iQOO Z1 na horyzoncie

Data premiery nowości firmy Vivo pozostaje tajemnicą. Smartfon ten jednak otrzymał już certyfikację 3C, a co za tym idzie praktycznie wszystko jest gotowe, aby uruchomić sprzedaż tego modelu. Teraz w chińskim serwisie Weibo pojawiły się zdjęcia mające rzekomo prezentować front iQOO Z1. Oczywiście nie zostały one opublikowane przez samego producenta i musimy podejść do nich z pewnym dystansem. Jeśli jednak okażą się one faktem to nowy smartfon producenta z Państwa Środka otrzyma niewielką dziurkę w wyświetlaczu skrywającą pojedynczy aparat do zdjęć typu selfie. Jednocześnie ramki dookoła wyświetlacza są stosunkowo małe i bez wątpienia sprzęt ten może spodobać się nie jednemu fanowi marki.

iQOO Z1 ma otrzymać wyświetlacz AMOLED lub OLED o nieznanej przekątnej, rozdzielczości FullHD+, częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz oraz ze wsparciem technologii HDR10+. Oczywiście smartfon ten będzie wyróżniać się na tle konkurencji przede wszystkim zupełnie nowym procesorem MediaTeka. Tajwański producent chwalił się tym, że Dimensity 1000+ będzie topową jednostką, która będzie mogła nawiązać realną walkę z Qualcomm Snapdragonem 865 czy Kirinem 990. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże!

Zobacz także: MediaTek prezentuje swój flagowy procesor. Czym jest Dimensity 1000+?

Nadchodząca nowość Vivo będzie wspierać także szybkie ładowanie o mocy 44 W. I to tak naprawdę wszystko co wiemy na temat specyfikacji iQOO Z1. Bardzo możliwe, że już niedługo w sieci pojawią się kolejne informacje na temat tego sprzętu. Przyznam szczerze, że z niecierpliwością wyczekuje premiery, ponieważ bardo ciekawi mnie to jak MediaTek Dimensity 1000+ wypadnie w praktyce. Konkurencja na rynku mobilnym zawsze jest czymś, co może być dobre dla samych użytkowników.

Co myślicie o tak wyglądającym iQOO Z1? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!