MediaTek prezentuje swój flagowy procesor. Czym jest Dimensity 1000+?

mediatek dimensity 1000

Tak naprawdę wcześniej nie pojawiały się jakiekolwiek informacje na temat tego, że MediaTek ma zaprezentować światu nowy procesor mobilny. Dimensity 1000+ ma nawiązać realną walkę z Qualcomm Snapdragonem 865 czy Kirinem 990 i sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Przyjrzyjmy się bliżej tej jednostce!

MediaTek Dimensity 1000+

Zacznijmy od kwestii związanych z wydajnością. Nowa jednostka tajwańskiego producenta składa się z ośmiu rdzeni, a wśród nich znajdziemy cztery rdzenie Cortex-A77 o taktowaniu do 2,6 GHz oraz cztery Cortex-A55 o taktowaniu 2,0 GHz. Nie zabrakło także grafiki Mali-G77 MP9 oraz wsparcia do 16 GB RAM-u LPDDR4X. Tym samym procesor ten, przynajmniej w kwestii suchej specyfikacji dotyczącej wykorzystanych rdzeni, wygląda dokładnie tak samo jaki MediaTek Dimensity 1000. Pytanie na ile tajwańskiemu producentowi udało się wszystko dopracować tak, aby zaoferować użytkownikowi jeszcze lepszą wydajność.

Dimensity 1000+ obsługuje wyświetlacze o maksymalnej rozdzielczości FullHD+, odświeżaniu na poziomie 144 Hz oraz ze wsparciem technologii HDR10+. Wraz z nowym procesorem MediaTek zaprezentował światu technologię 5G UltraSave. Rozwiązanie to ma zmniejszyć zużycie energii w smartfonie o aż 32%. Wszystko dzięki temu, że urządzenie automatycznie będzie przełączać się pomiędzy modemami 4G oraz 5G w zależności od zasięgu sieci. Dimensity 1000+ wspiera także HyperEngine 2.0 odpowiedzialny za zapewnienie topowej wydajności w grach czy bardziej wymagających aplikacjach.

Zobacz także: Pierwsze informacje o Qualcomm Snapdragonie 768G pojawiają się w sieci!

Jednocześnie MediaTek deklaruje, że procesor ten ma cechować się wyjątkowo niskimi opóźnieniami zarówno poprzez Bluetooth jak i W-Fi. Czy nowość tajwańskiego producenta ma szansę zagrozić pozycji Qualcomm Snapdragona 865 czy Kirina 990? Ciężko powiedzieć. Z jednej strony Dimensity 1000+ wygląda naprawdę ciekawie, a z drugiej rzeczywistość może być zupełnie inna. Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero wtedy, gdy na rynek trafi pierwszy smartfon z tym procesorem. Według zapewnień MediaTeka jako pierwszy nową jednostkę wykorzysta firma Vivo w swojej serii iQOO.

Co myślicie o MediaTeku Dimensity 1000+? Czekacie na pierwszy smartfon wykorzystujący ten procesor? Czy waszym zdaniem jednostka ta ma szansę nawiązać walkę z topowymi procesorami konkurencji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!