iQOO Z1 może być pierwszym smartfonem z procesorem MediaTek Dimensity 1000+

iQOO Z1 może być pierwszym smartfonem z procesorem MediaTek Dimensity 1000+

MediaTek Dimensity 1000+ ma być jednostką, która nawiąże realną walkę z topowymi procesorami konkurencji. Teraz w sieci pojawiły się informacje mówiące, że pierwszym smartfonem wykorzystującym nowość tajwańskiego producenta będzie iQOO Z1, który już niedługo powinien trafić na rynek!

iQOO Z1

Najnowsze informacje na temat nowości chińskiego producenta wyglądają naprawdę ciekawie. iQOO Z1 ma być naprawdę tanim sprzętem, który jednocześnie będzie oferować topową wydajność za sprawą MediaTeka Dimeensity 1000+. Teraz smartfon ten otrzymał certyfikację 3C, a co za tym idzie bardzo możliwe, że premiera odbędzie się już w najbliższym czasie. Nazwa kodowa nowości firmy z Państwa Środka to V1986. Oczywiście certyfikacja ta nie ujawnia nam jakichkolwiek danych na temat samej specyfikacji, oprócz tego, że smartfon ten będzie wspierać szybkie ładowanie o mocy 44 W.

iQOO Z1 może być pierwszym smartfonem z procesorem MediaTek Dimensity 1000+

W najbliższych dniach w sieci powinny pojawić się jednak inne certyfikaty, a możliwe, że iQOO Z1 zostanie także odnaleziony w bazie danych Geekbench lub AnTuTu. I to tak naprawdę może nam zdradzić naprawdę sporo informacji na temat nowości Vivo. Z racji tego, że sercem nowego smartfona chińskiego producenta będzie MediaTek Dimensity 1000+ nie zabraknie modemu 5G pozwalającego na łączność z sieciami nowej generacji. Plotki mówią także o zastosowaniu wyświetlacza o odświeżaniu na poziomie 144 Hz ze wsparciem technologii HDR10+.

Zobacz także: Meizu oficjalnie zaprezentowało tegoroczne flagowce. Poznajcie Meizu 17 oraz Meizu 17 Pro!

I tak naprawdę patrząc na informacje, które już teraz pojawiły się w sieci możemy stwierdzić, że iQOO Z1 zapowiada się naprawdę ciekawie. Ciężko powiedzieć jak nowa flagowa jednostka MediaTeka wypadnie w praktyce i czy faktycznie będzie w stanie nawiązać walkę z Qualcomm Snapdragonem 865 czy Kirinem 990. Jednocześnie sukces sprzedażowy nowości Vivo może zależeć w dużej mierze od tego, jak producent wyceni swój sprzęt. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o iQOO Z1? Czekacie na kolejne smartfony z MediaTek Dimensity 1000+? A może jesteście fanami jednostek Qualcomma? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!