Twórcy Tweetbot wydali Ivory – aplikację do obsługi Mastodona

Ivory
(fot. Ivory)

Jak wiecie, Twitter postanowił ukrócić korzystanie z aplikacji klienckich firm trzecich. I twórcy jednej z najpopularniejszych – Tweetbot – stworzyli nową aplikację Ivory, która służy do obsługi… Mastodona.

Ivory to aplikacja do obsługi Mastodona

Tweetbot to był zdecydowanie jeden z najlepszych programów do obsługi Twittera, a korzystać z niego mogli użytkownicy iOS-a i macOS-a. Twitter jednak ograniczył działanie aplikacji firm trzecich, tym samym zamknięto wiele tego typu projektów. Twórcy Tweetbota nie poddali się i stworzyli kolejnego klienta, ale do obsługi Mastodona, czyli konkurencyjnego portalu, który zyskiwał na każdej niezbyt udanej decyzji Elona Muska.

Ivory aktualnie jest w fazie Early Access i aplikację zainstalujemy na iOS oraz iPadOS. Wkrótce pojawi się wersja na macOS. Co ważne, program nie jest darmowy, ale można skorzystać z 7-dniowego triala. Bez subskrypcji program pozwala przeglądać wpisy innych, natomiast samemu nie można pisać – działa tylko w trybie Read Only. A ile kosztuje Ivory?

  • 9,99 PLN miesięcznie
  • 79,99 PLN rocznie
  • 129,99 PLN rocznie za subskrypcję Premier*

*Subskrypcja Premier daje te same funkcje co zwykła, ale jest ona formą podziękowania za aplikację.

Ivory
Ivory

Tak jak zostało wspomniane, aplikacja dopiero jest w trybie Early Access i brakuje wielu funkcji. Chociażby nie uświadczymy funkcjonalności związanej z alt-textem czy własnych emoji dla danej instancji.

Sam z aplikacji nie będę korzystał, bo na moim smartfonie jest Android, a na iPadzie wolę używać Mastodona poprzez przeglądarkę Safari. Jednakże zapewne dla użytkowników iOS-a może to być kuszący zakup.

Źródło: Tapbots

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!