Jabra Elite 5 oficjalnie! To nowe flagowe słuchawki TWS producenta

Jabra Elite 5
Jabra Elite 5

Na targach IFA w Berlinie firma Jabra pokazała nową generację słuchawek TWS. Oto Jabra Elite 5!

Jabra Elite 5 oficjalnie

Jabra zdecydowanie przoduje na rynku słuchawek bezprzewodowych. Sam miałem do czynienia z modelem 65T oraz 85h i bardzo sobie je chwaliłem. Teraz jednak producent pokazał serię Elite 5. Co takiego oferują?

Jabra Elite 5
Jabra Elite 5

Przede wszystkim Elite 5 to nowa hybrydowa aktywna redukcja szumów, która została oparta na chipsecie Bluetooth Qualcomm QCC3050. Hybrydowe ANC wykorzystuje mikrofony sprzężenia zwrotnego po wewnętrznej stronie ucha oraz mikrofony sprzężenia zwrotnego na zewnątrz ucha. Podobno ma to sprawić, że słuchawki nie muszą w 100% idealnie leżeć w uchu, aby cieszyć się ANC. W zasadzie to ten element jest ogromnym problemem ANC w słuchawkach TWS.

Jabra Elite 5
Jabra Elite 5

Elite 5 są mocno nastawione na rozmowy telefoniczne. Dlatego też jest tutaj wiele mikrofonów, które nie tylko dobrze wyłapują nasz głos, ale też dźwięki z zewnątrz, aby je skutecznie odciąć. Wygodna rozmowa ma być możliwa nawet przy wietrznej pogodzie.

Jabra Elite 5
Jabra Elite 5

Za audio odpowiadają głośniki 6 mm wspierające kodeki SBC, AAC i aptX. Jabra podjęła się współpracy ze Spotify, aby użytkownicy mogli korzystać z technologii Spotify Tap Playback. Ponadto producent deklaruje do 7 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu z włączonym ANC. Korzystając z etui ten czas wydłużymy do 28 godzin.

Jabra Elite 5
Jabra Elite 5

Jest też obsługa asystenta Google, Amazon Alexa oraz technologii Google Fast Pair i Microsoft Swift Pair. Ponadto Bluetooth Multipoint pozwala połączyć słuchawki z wieloma urządzeniami jednocześnie. Jest też certyfikat IP55.

Jabra Elite 5
Jabra Elite 5

A ile kosztują Jabra Elite 5? Producent ustalił cenę sugerowaną na 699 złotych. Tym samym spokojnie możemy powiedzieć, że jest to produkt z wyższej półki.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!