Jackery Explorer 240: stacja, którą naładujesz słońcem [RECENZJA]

Jackery Explorer 240 i panel SolarSaga 100W
Jackery Explorer 240 i panel SolarSaga 100W

Stacje zasilania to coraz popularniejsze produkty, które zapewnią nam dostęp do prądu nawet daleko poza miastem lub w miejscach, gdzie ciężko o gniazdko elektryczne. Dzisiaj zajmiemy się stacją Jackery Explorer 240, która jest kompaktowa, a do tego może być naładowana z użyciem panelu solarnego. Przeczytajcie artykuł do końca, ponieważ mamy dla Was niespodziankę!

Recenzja wideo stacji Jackery

Warto zobaczyć naszą recenzję wideo sprzętu Jackery Explorer 240 w serwisie YouTube!

Jackery Explorer 240 – specyfikacja

Stacja zasilania Jackery Explorer 240 cechuje się poniższą specyfikacją:

 • Moc: 200 W
 • Wyświetlacz: LCD
 • Porty in/out: AC (230V/0,87A), DC (12V/10A), USB-A (5V/2,4A)
 • Rodzaj ogniwa: litowo-jonowy
 • Pojemność: 240 Wh
 • Czas ładowania stacji do pełna: około 5,5 godziny
 • Temperatura pracy: od -10℃ do 40℃
 • Dodatkowe: Ładowanie do 4 urządzeń jednocześnie, obsługa ładowania solarnego
 • Wymiary: 133 x 230 x 200 mm
 • Masa: 3 kg
 • Żywotność baterii: 1000 cykli
 • Zawartość zestawu: instrukcja obsługi, kabel zasilający, stacja, ładowarka samochodowa

Kup stację zasilania Jackery Explorer 240 w sklepie TECHWISH! Z kodem JKROOT10 – 10% taniej.

Jackery Explorer 240
Jackery Explorer 240

Jackery Explorer 240 – jak się sprawdza?

Duży powerbank Jackery cechuje się całkiem kompaktowymi wymiarami i niską masą. Warto też odnotować, że na froncie znajdziemy port zasilania, dwa porty USBA 5V/2,4A, a także gniazdo zapalniczki oraz gniazdko AC, czyli takie “standardowe” (UniSchuko), do którego podepniemy chociażby zasilacz od laptopa czy inny sprzęt potrzebujący wpięcia do typowego gniazdka. Warto odnotować, że moc maksymalna wynosi 200 W, ale możemy uzyskać chwilowy wzrost 400 W. Jest to świetna opcja jak potrzebujemy podpiąć, chociażby na chwilę, coś bardziej prądożernego.

Jackery Explorer 240
Jackery Explorer 240

Niestety, nie obyło się bez minusów. Po pierwsze, brakuje portu USB-C z Power Delivery 65 W. Jest to standard już od paru lat, który jest szeroko wykorzystywany w smartfonach, tabletach czy laptopach. To pozwoliłoby nam wygodnie ładować ten sprzęt bez potrzeby noszenia swojej ładowarki i zajmowania portu AC.

Jackery Explorer 240
Jackery Explorer 240

Warto też odnotować, że na froncie znajduje się wyświetlacz pokazujący moc wyjściową, wejściową oraz procent naładowania. Brakuje wyliczenia i wskazania czasu jak długo jeszcze może pracować stacja pod aktualnym obciążeniem.

Jackery Explorer 240
Jackery Explorer 240

Musimy też przyczepić się do zasilacza. Otóż ten nie jest wbudowany i znajduje się w zewnętrznej kostce. Pełne ładowanie trwa długo około 5 godzin. Zaletą jednak tego rozwiązania jest fakt, że sama stacja może być ciut lżejsza. Co ciekawe, najszybciej naładujemy stację Jackery za pomocą panelu solarnego. Istnieje jeszcze opcja skorzystania z gniazda zapalniczki. Takie ładowanie trwa 7 godzin.

Jackery Explorer 240
Jackery Explorer 240

Pojemność stacji Jackery Explorer wynosi 241 Wh. Odpowiada to kompaktowym wymiarom oraz niskiej wadze. Warto odnotować, że w swoim asortymencie Jackery oferuje większe stacje, które dodatkowo mają więcej portów i wyższą moc. Ponadto wykorzystują także ogniwa LFP, kiedy to model Explorer 240 oferuje ogniwa litowo-jonowe.

Jackery Explorer 240
Jackery Explorer 240

Tak jak wspomnieliśmy, stacja Jackery Explorer 240 współpracuje z panelem solarnym SolarSaga 100W. Czas do niego przejść.

Panel solarny Jackery SolarSaga 100W – specyfikacja

Nieco oddzielnie powiedzmy sobie o panelu solarnym SolarSaga, który współpracuje ze stacją zasilania Jackery Explorer 240. Warto odnotować, że panel solarny jest sprzedawany osobno. Jak wygląda specyfikacja w przypadku Jackery SolarSaga 100W?

 • Sprawność: 23%
 • Moc: 100 W
 • Porty in/out: USB-A, USB-C
 • Temperatura pracy: od -10℃ do 65℃
 • Dodatkowe informacje: IP65
 • Wymiary po rozłożeniu: 51 x 1219 x 534 mm
 • Wymiary po złożeniu: 36 x 610 x 534 mm
 • Masa: 4,69 kg
 • Zawartość zestawu: Instrukcja obsługi, panel solarny

Kup panel solary Jackery SolarSaga 100W w sklepie TECHWISH! Z kodem JKROOT10 – 10% taniej.

Jackery SolarSaga 100W
Jackery SolarSaga 100W

Panel solarny SolarSaga i stacja Jackery Explorer 240 – jak to działa?

Panel solarny może pracować sam, czyli bez stacji i wtedy oferuje opcję podłączenia danego sprzętu bezpośrednio. Co ciekawe, jest tu port USB-C do ładowania, czego w sumie zabrakło w Jackery Explorer.

Jackery SolarSaga 100W
Jackery SolarSaga 100W

SolarSaga 100W podłączymy także do stacji Jackery i w taki sposób ją naładujemy. Panele solarne mogą wytworzyć nawet do 100 W mocy, co sprawia, że stacja będzie naprawdę szybko się ładować, szybciej niż zasilaczem dołączonym do zestawu.

Jackery SolarSaga 100W
Jackery SolarSaga 100W

Połączenie SolarSaga + Jackery Explorer w zasadzie daje nam dostęp do nieograniczonej (w zależności od warunków pogodowych), ekologicznej energii. Takie połączenie może być wręcz na wagę złota kiedy to wybieramy się na biwak, kemping czy po prostu na przygodę poza miasto. Duet sprzętów Jackery przyda się także, na przykład, podczas imprez plenerowych, gdzie będziemy musieli zasilić jakiś sprzęt elektroniczny.

Jackery SolarSaga 100W
Jackery SolarSaga 100W

Podsumowanie

Jackery Explorer 240 wyróżnia się kompaktowymi wymiarami oraz niską masą. Największą zaletą jest oczywiście kompatybilność z panelem solarnym SolarSaga, co otwiera drzwi do kompletnie nowych możliwości. Sama stacja, choć naprawdę dobra, ma jednak pewne minusy, gdzie szczególnie możemy przypomnieć o braku portu USB-C.

Kup produkty Jackery taniej!

Specjalnie dla czytelników ROOTBLOG-a sklep TECHWISH przygotował specjalny kod zniżkowy. Kod obniża cenę WSZYSTKICH produktów Jackery w ofercie sklepu, nie tylko dzisiaj recenzowanej stacji Explorer 240 i SolarSaga 100W. Kod rabatowy należy wpisać w koszyku. Kod to: JKROOT10.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić produkty Jackery w TECHWISH

Artykuł sponsorowany. Artykuł powstał przy współpracy z marką TECHWISH. Marka nie miała żadnego wpływu na naszą opinię oraz test sprzętu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!