Jak szybciej wykluwać jajka w Pokemon GO? Może pomóc Xiaomi Mi Band

pokemon go pikachu w kapeluszu

Gra zadebiutowała nieco ponad trzy lata temu, ale wciąż cieszy się popularnością. Można powiedzieć, że jej głównym założeniem jest połączenie mobilnej rozrywki z aktywnością fizyczną. W końcu, aby złapać jakieś stworki. trzeba się ruszyć z domu.

Istotnym elementem gry jest również wykluwanie jajek. Aby tego dokonać trzeba przejść 2 / 5 / 7 / 10 kilometrów. Kiedy odwiedzamy PokeStopy oraz Gymy ten dystans stopniowo się nalicza. Trzeba mieć jednak uruchomioną grę. Na szczęście jest możliwość wykluwania jajek, która nie wymaga włączonej aplikacji.

pokemon go jajka
Pokemon GO

Adventure Sync

Sposobem na naliczanie kilometrów jest Adventure Sync. Ta opcja pomaga nam synchronizować “postęp” z naszego konta Google Fit z tym w grze. W ten sposób nie musimy mieć włączonej gry, a aplikacja Fit będzie liczyć kroki korzystając z czujników telefonu.

pokemon go adventure sync
Pokemon GO

Połączyć obie aplikacje należy zalogowaniem się na to samo konto Google w grze. Opcję Adventure Sync znajdziecie w ustawieniach Pokemon GO. Od teraz wykluwanie będzie łatwiejsze, bo nie trzeba mieć uruchomionej zasobożernej gry!

Małe oszustwo z wykorzystaniem opaski

Tę opcję musicie rozważyć wedle własnego sumienia. Jak wiadomo, opaski sportowe Xiaomi Mi Band również liczą kroki. Odbywa się to przy pomocy sensorów ruchu, dlatego jest je bardzo łatwo oszukać. Kroki nabijemy np. grając w tenisa stołowego czy przy okazji innych czynności.

mi fit synchronizacja z google fit
Mi Fit

W aplikacji Mi Fit jest możliwość synchronizacji danych z Google Fit. Tym samym nasze “nadwyżkowe” kroki możemy zamienić na kilometry w Pokemon GO. Nawet kręcenie opaską na palcu nabija bardzo szybko kroki, co sprawdziłem w swoim Mi Bandzie trzeciej generacji. Z drugiej strony jest to nudne zajęcie i może w tym czasie lepiej jest przejść się na spacer?

Zobacz też: Xiaomi Mi Band 4 to godny następca swoich poprzedników [recenzja]

Co zrobić jeśli Adventure Sync nie działa?

Przede wszystkim pamiętajcie, że opcja ta wyłącza się wtedy, kiedy macie uruchomioną grę. W końcu nie można liczyć dystansu podwójnie. Z tego co zauważyłem progress synchronizuje się tuż po uruchomieniu gry, czasem pokaże się też powiadomienie o tym, ile kilometrów zostało zsynchronizowane. Jeśli jesteście pewni, że opcja ta nie działa, to spróbujcie wyczyścić dane obu aplikacji, Pokemon GO oraz Google Fit, a następnie od nowa skonfigurować połączenie. Pamiętajcie przy tym, żeby w obu aplikacjach logować się na to samo konto Google.

Korzystacie z Adventure Sync? A może o tym nie słyszeliście? Zapraszamy do komentowania!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!