Jak walczyć i nie zginąć w grze Call of Duty: Warzone Mobile?

Jak walczyć i nie zginąć w grze Call of Duty: Warzone Mobile?

Chcąc być pro playerem gry Warzone Mobile ciągle musimy udoskonalać swoje umiejętności i nie chodzi tylko o granie na padach, myszce lub samym telefonie. Oprócz tego przyda się nam wiedza w innym zakresie, czyli znajomość mapy oraz praktycznych działań w trakcie rozgrywek w trybach Warzone Mobile. Przedstawiam kilka sztuczek oraz wskazówek, które mogą pomóc przetrwać Werdańsk. Należy pamiętać, że każde działanie zależy od danego trybu rozgrywki.

Nie stój w miejscu, mobilność i skakanie to podstawa w Warzone Mobile

Ameryki nie odkryje jeśli napiszę, że ruch w grach typu FPS jest jedną z ważniejszych czynności. Bardzo podobnie jest w Warzone Mobile, gdzie przemieszczanie się po Werdańsku to musi być ciągła zmiana pozycji. Wyjątkiem są dobre stanowiska strzeleckie przeznaczone do ostrzału snajperskiego. Zmieniając pozycje warto przemieszczać się od osłony do osłony. Tu należy zwrócić uwagę, że jeśli to możliwe to wykorzystujmy pojazdy do zmiany pozycji w szczególności przy otwartych przestrzeniach. Pojazdy dają nam znacznie większą ochronę na pokonanie dużej i otwartej przestrzeni. Jak walczyć i nie zginąć w grze Call of Duty: Warzone Mobile? Jeśli biegamy używajmy wślizgów. Ruch i mobilność w Warzone Mobile jest ważna pod względem uniknięcia zabicia. Niejednokrotnie podczas przebiegania od osłony do osłony wrogi snajper nie trafił mnie, bo robiłem wślizgi lub biegłem nieco szybciej. Wszystko też zależy od umiejętności przeciwników. Jeśli nie zbyt dobrze opanowali granie na telefonie (padzie czy myszce) to mogą mieć problemy ze skutecznym zabiciem. Oczywiście sterowanie na padach jest wygodniejsze i celność może być nieco większa. Pamiętajmy, że nie każdy strzał od razu powali nas na ziemię. Zazwyczaj w pierwszej kolejności tracimy pancerz. Musimy również pamiętać, że w Warzone wcześniej czy późnej dopadnie nas krąg gazu. Ma to miejsce np. w trybie battle royale.

W bezpośrednim starciu z przeciwnikiem warto również pamiętać o mobilności i podskakiwaniu. Jeśli wystrzelamy cały magazynek i nie mamy jak się ukryć to w trakcie przeładowania używajmy podskoków i zmiany pozycji. Takie działanie może, ale oczywiście nie musi utrudnić przeciwnikowi wycelowania w nas i zabicia. Dlatego mobilność i różnego rodzaju skakanie (mamy też możliwość rzucenia się na ziemię biegnąc) może zapewnić nam dłuższą rozgrywkę. Na filmiku widać różne działania (oczywiście nie do wszystkiego nadarzyła się okazja) umożliwiające wygranie rozgrywki. Ruch jest najważniejszy, bo nawet w trakcie przeładowania można uniknąć zabicia przez przeciwnika. Dobrym testowaniem gry jest tryb grabieży, gdzie odradzamy się po każdej śmierci.

Szukaj schronienia do przeładowywania broni i zakładania pancerza

Po każdej potyczce pamiętaj, aby zadbać o swoje zdrowie oraz stan broni. Lepiej wycofać się do tyłu lub ukryć za zasłoną, aby uzupełnić amunicje oraz założyć nowy pancerz. Dlaczego jest to takie ważne? W bezpośredniej rywalizacji z jednym graczem zwiększa to nasze szanse, że broń przeciwnika nas nie zabije zbyt szybko. Ponadto musimy pamiętać, że strzały ściągają okolicznych zainteresowanych. Jeśli uda się nam wygrać pojedynek z jednym graczem to inny przeciwnik np. snajper może nas zdjąć szybciej niż myślimy, bo właśnie zabraknie nam pancerza. Dlatego jak tylko zabijemy przeciwnika od razu szukajmy schronienia i zakładajmy pancerz, następnie przeładowujmy broń ewentualnie odwrotnie. Mając osłonę liczy się, tylko to aby zrobić to jak najszybciej. Warzone Mobile Nie bez powodu wspomniałem o czasie. Są takie bronie (głównie ciężkie karabiny maszynowe), w których zmiana magazynku trwa długo. Nie mając osłony i widząc nadbiegającego rywala możemy mieć poważne tarapaty. Zgodzę się, że mamy drugą broń, ale większość graczy na drugą broń ma właśnie snajperkę. Konfrontacja z RKM lub inną szybkostrzelną bronią może być naprawdę trudna. Nie mówię, że pokonanie kogoś samą snajperką nie jest nie możliwe, ale są to rzadkie przypadki.

Nierówne szanse w Warzone Mobile, czyli 4 na 1 to banda łysego

Nigdy nie podejmujmy walki ze znacznie większą grupą rywali. Takie sytuacje praktycznie zawsze kończą się śmiercią. Jeśli gramy w danym trybie 3 lub 4 zawsze starajmy się biegać w grupie. Mając swój zgrany zespół walka drużynowa daje nam większe szanse na przeżycie. W sytuacji, gdzie system rozgrywki (serwer) nie przydzielił nam żadnego gracza i jesteśmy sami na 3 lub 4 musimy mieć się na baczności. Rozgrywka w takich kombinacjach jest naprawdę trudna. Istnieje oczywiście możliwość, aby wygrać z taką grupą, ale takie umiejętności mają głównie profesjonalni gracze. Jak możemy wygrać z większą ekipą przeciwników? Metod jest kilka. Warzone Mobile Jeśli nie mamy nalotów samolotowych lub bombardowania to cały team możemy spróbować zabić, rozdzielić lub próbować wybić po kolei. Niech oni podejdą do nas nie my do nich. Pamiętajmy (o czym już wspomniałem), że hałas wzbudza zainteresowanie innych zespołów. W takich sytuacjach może się okazać, że inni nasi wrogowie mogą okazać się naszymi sojusznikami. Sprawdza się tu pojęcie “gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta”. Grunt to potyczka z każdym z osobna. Nawet jeśli trafimy na dwóch graczy spróbujmy ich jak najszybciej wyeliminować, aby za chwilę reszta zespołu nie dobiegła do swoich kolegów. Wspomniane wyżej naloty mogą pomóc w rozbiciu całej drużyny. Tego typu dodatki znajdują się na całym Werdańsku. Leżą głównie w skrzyniach lub wypadają z innych pokonanych graczy. Wypuszczenie takiego bombardowania lub nalotu daje nam możliwość wyrównać szansę, lub po prostu uciec. W Warzone Mobile liczy się wygrana. Nie musimy oglądać się na ilość fragów (zabitych).

Wybieraj broń określaną mianem “mety”

Spieszę z wyjaśnieniem. Terminem meta określa się rodzaj silnej broni lub innych elementów. Pisząc prościej – słysząc, że broń jest w mecie możemy być pewni, że broń jest obecnie bardzo silna. Oczywiście twórcy co jakiś czas wprowadzają aktualizacje obniżającą punkty siły. Po takiej aktualizacji broń już nie jest taka mocna i musimy się liczyć z porażką. Obecnie (na czas pisania tego poradnika) w mecie jest karabinek RAM i HRM 9. Broń jest naprawdę silna, ale do czasu otrzymania Nerf-a (osłabienie ilości punktów przedmiotu/broni), czyli kolejnych aktualizacji. Jak walczyć i nie zginąć w grze Call of Duty: Warzone Mobile? Chcąc grać na poważnie w Call of Duty: Warzone Mobile musimy śledzić social media twórców lub znanych youtuberów specjalizujących się właśnie w takich grach. Takie miejsca dają nam sporą ilość informacji o bieżących metach lub nowościach o Warzone. Na pewno bardzo istotnymi informacjami są newsy o nerfach (osłabienie) i buffach (wzmocnienie). Daje nam to możliwość w odpowiednim czasie zmienić broń na lepszą i cieszyć się z rozgrywki.

Używaj wszystkich dodatków gry

Mowa oczywiście o wszystkich granatach, minach, ładunkach wybuchowych, nalotach itd. Niezwykle przydatne w grze Call of Duty: Warzone Mobile jest BSP. Jest to radar pokazujący wrogów (czerwone kropki) na całej mapie. Daje nam to przewagę nad niektórymi graczami (są przeciwnicy mający ducha specjalność postaci/operatora) i możliwości szybkiego wyeliminowania przeciwników. Każdy dodatek daje nam lekką przewagę nad konkurencją. Idealnym przykładem są tutaj miny. Jeśli umieścimy je koło drzwi lub na drzwiach nasz rywal może stracić pancerz. Wtedy żadna meta przeciwko innej broni nie ma znaczenia. Warzone Mobile Równie silne są granaty. Wyobraźmy sobie, że w mniejszym domku siedzi przeciwnik, który ustawił celownik na jedyne schody na górę. Bardzo ciężko jest zabić takiego konkurenta. Wyrównanie szansy możemy zmienić rzucając flashgrenade (granat błyskowy). Oślepiając naszego przeciwnika mamy nad nim przewagę i możemy go skutecznie zlikwidować. Pamiętajmy, że warto korzystać ze wszystkiego, co leży na planszy. Zbierajmy i podnośmy to co może się nam przydać. Wszystkie dodatki bojowe, taktyczne mają swoje zastosowanie umożliwiając nam wygranie konkretnej akcji lub nawet całej rozgrywki.

Nawet najlepszy poradnik mogą zepsuć cheaterzy

Jest to plaga, z którą całe Activision walczy każdego dnia. Niestety nie mamy na to wpływu. Jakiś czas temu informowałem, że cheaterzy zostali zauważeni również na serwerach Warzone Mobile. Czy to się kiedyś zmieni? Wszystko na to wskazuje, że walka z nieuczciwymi graczami może być plagą nie do pokonania. Zawsze po każdej akcji oglądajmy killcama. Jeśli zauważymy podejrzane działanie u gracza, który nas zabił zgłośmy go. Dajcie znać w komentarzach czy macie jakieś inne sztuczki na przetrwanie konkretnej rozgrywki w Warzone.

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!