Jak włączyć ciemny motyw w WhatsApp Beta?

whatsapp motyw ciemny 1

Od niedawna w Androidzie zagościł ciemny motyw. Różne aplikacje coraz częściej otrzymują od swoich deweloperów również taką funkcję. Wśród nich znajdziemy chociażby Messengera czy też szereg aplikacji od Google takich jak Gmail, YouTube bądź GDrive. Teraz do nich dołącza także aplikacja WhatsApp, w wersji beta już można z tego korzystać!

Posiadacze smartfonów z matrycami AMOLED się ucieszą

Ciemny motyw nie tylko oszczędza nasz wzrok podczas korzystania ze smartfonu przy gorszym świetle. Pomaga także oszczędzać baterię w urządzeniach, które mają ekrany AMOLED. To kolejny powód, dla którego coraz więcej aplikacji wspiera właśnie tę funkcję. Teraz przyszła pora na jeden z najpopularniejszych komunikatorów, WhatsApp. Istnieje już możliwość przetestowania tego trybu w wersji beta tej aplikacji. Jak to zrobić? Jeżeli już posiadacie wersję beta, po prostu wejdźcie w Ustawienia, następnie w zakładkę Czaty, a tam, w opcji Motyw, należy przestawić opcję na Ciemny.

Zobacz także: Vivo podbija serca mieszkańców Indii. Czy firma ta zagrozi pozycji Xiaomi?

Po wykonaniu tych czynności, WhatsApp powinien przestawić się na ciemny motyw, który wygląda tak, jak na zrzutach, które zamieszczam Wam poniżej.

Wygląda to całkiem nieźle, lecz szkoda, że dopiero jest to w wersji beta. Aby każdy użytkownik mógł z tego skorzystać należy poczekać pewnie kilka tygodni na takową aktualizację. Mam nadzieję, że nadejdzie ona w miarę szybko, bo z pewnością wiele osób na to czeka. Choć sam nie korzystam zbyt często z WhatsAppa, to z chęcią zobaczył w nim taką funkcję. Często przesiaduję na telefonie po nocach, moje oczy dziękują wręcz za ciemny motyw w różnych aplikacjach. Wszędzie, gdzie tylko się da, mam ustawione to i faktycznie odczuwam mniejsze zmęczenie oczu. Jeśli jeszcze tego nie wypróbowaliście, a tak jak ja jesteście “nocnymi markami”, to zachęcam do sprawdzenia tego.

Korzystacie z WhatsAppa i czekacie na tę funkcję? A może macie wersję beta i już możecie z tego skorzystać? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!