Vivo podbija serca mieszkańców Indii. Czy firma ta zagrozi pozycji Xiaomi?

Vivo podbija serca mieszkańców Indii. Czy firma ta zagrozi pozycji Xiaomi?

Jeszcze jakiś czas temu liderem na rynku mobilnym w Indiach był Samsung. Później na najwyższym stopniu podium stanęło Xiaomi, które zdobyło uznanie mieszkańców tego kraju oferując świetny stosunek ceny do możliwości. Czwarty kwartał 2019 roku przyniósł jednak gigantyczny wręcz wzrost sprzedaży urządzeń firmy Vivo!

Vivo wyprzeda Samsunga!

W czwartym kwartale 2019 roku liderem sprzedaży na rynku mobilnym w Indiach nadal było Xiaomi. Gigant z Państwa Środka może pochwalić się udziałami w rynku na poziomie 27% i wzrostem w porównaniu do roku 2018 o 7%. Niemniej jednak największym zaskoczeniem jest drugie miejsce należące do Vivo. Firma ta w 2018 roku zajmowała trzecie miejsce w udziałami w rynku na poziomie 10%. Czwarty kwartał zeszłego roku przyniósł jednak wzrost o aż 132% i to przełożyło się na uzyskanie udziałów na poziomie 21%. Wynik ten nie tylko robi wrażenie, ale jednocześnie pozwolił zepchnąć Samsunga na najniższy stopień podium.

Vivo podbija serca mieszkańców Indii. Czy firma ta zagrozi pozycji Xiaomi?

Co stoi za sukcesem Vivo? Przede wszystkim nowe modele smartfonów z serii oznaczonych literami “U” oraz “Z”. Dodatkowo chiński producent skupił się na sprzedaży online oraz zaoferował ogromne prowizje sprzedawcom offline, aby ci nieustannie promowali modele tej firmy. I taki plan biznesowy okazał się strzałem w dziesiątkę. Trzecie miejsce w trzecim kwartale 2019 roku w Indiach zajął Samsung z udziałami w rynku na poziomie 19% (20% w 2018 roku).

Zobacz także: Wyciekła specyfikacja iQOO 3. Zbliża się premiera kolejnego smartfonu Vivo?

Kolejnym producentem, który już niedługo może zagrozić pozycji Samsunga jest OPPO. Chińska firm zaliczyła bowiem wzrost o 96% i jeśli utrzyma tak szybko rosnącą popularność to w tym roku może stanąć na podium. Jednocześnie wiele wskazuje na to, że Vivo może stać się w Indiach numerem jeden, a to bez wątpienia byłoby sporym ciosem dla Xiaomi, ponieważ rynek ten był dla chińskiej firmy wyjątkowo ważny. Tak naprawdę Xiaomi może teraz prezentować światu jeszcze więcej modeli w jeszcze lepszych cenach po to, aby utrzymać swoją pozycję lidera. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże!

Na zdjęciu głównym znajduje się Vivo X30 Pro 5G.

Co myślicie o smartfonach Vivo, Xiaomi i Samsunga? Urządzenia którego z tych producentów najbardziej przypadają wam do gustu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!