Jak wybrać najlepsze słuchawki bezprzewodowe dla siebie i na co zwrócić uwagę. Podpowiadamy [PORADNIK]

Huawei FreeBuds 4

Słuchawki bezprzewodowe to według mnie jeden z najlepszych, najbardziej przydatnych i najciekawszych gadżetów jakie można kupić. Wolność od wszelakich przewodów sprawia, że są idealne nie tylko do spacerów czy sportu, ale również podczas pracy przy komputerze oraz prowadzenia konferencji online. Jednak jak wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie? Na to pytanie odpowiemy sobie w tym poradniku.

Aktualnie najpopularniejsze są dwa typy słuchawek bezprzewodowych – TWS (prawdziwie bezprzewodowe) i nauszne. Słuchawki dokanałowe z przewodem łączącym sobie odpuścimy, bowiem jest to już przestarzała i niekoniecznie rozwijana forma. Dlatego też najlepiej zdecydować się albo na TWS, albo na nauszne – obydwie konstrukcje dają wiele radości, wygody i komfortu. Oprócz formy, ważnym czynnikiem jest oczywiście cena słuchawek, ale także oferowane możliwości i jakość audio.

​Huawei FreeBuds 4i – tanie i bardzo dobre

Huawei FreeBuds 4i to słuchawki typu TWS z elementem wystającym poza obrys ucha. Sprzęt łączy w sobie zalety dwóch typów sprzętu – dousznych i dokanałowych. Z jednej strony ich nakładanie jest szybkie i wygodne, jednak też mają dedykowane gumki (nie wchodzą jednak zbyt głęboko w kanał) i bardzo dobrze trzymają się ucha.

Sprzęt oferuje bardzo dobrą jakość audio, która jest wyważona – bassy są wyczuwalne jednak nie dominują. Ponadto mamy tutaj ewenement w tej cenie – aktywną redukcję szumów. ANC sprawia, że możemy odciąć się od otoczenia, w tym od hałasów typu warkot silników, szum czy rozmowy innych osób. Redukcja nie odcina całego tła, ale znacznie je wycofuje i to właśnie odtwarzana muzyka gra pierwsze skrzypce.

Huawei FreeBuds 4i
Huawei FreeBuds 4i

Dodatkowo sprzęt oferuje długi czas pracy na baterii i współpracę z aplikacją AI Life. Z jej poziomu możemy nieco skonfigurować nasze FreeBuds 4i, jak i zaktualizować oprogramowanie. To również w tym miejscu poznamy szczegółowe poziomy naładowania każdej ze słuchawek, jak i samego pudełka.

Huawei FreeBuds 4i dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej. Cena słuchawek wynosi 299 złotych.

​Huawei FreeBuds 4 – jak 4i, ale lepsze

Na pierwszy rzut oka FreeBuds 4 przypominają model FreeBuds 4i. To jednak błędne wrażenie. FreeBuds 4 są o wiele bardziej zaawansowane. Jakość audio, jak i ANC, to elementy, które zostały tutaj znacznie poprawione, jednak to na innych rzeczach skupił się producent. Mowa tu o technologii Adaptive Ear Matching, czyli adaptacyjnym dopasowaniu słuchawek do naszego ucha, która wykrywa kształt naszego ucha i dopasowuje tryb redukcji szumów, aby skuteczniej odciąć niepożądane dźwięki o niskiej częstotliwości.

Huawei FreeBuds 4
Huawei FreeBuds 4

Ponadto konstrukcja jest otwarta, a więc zachowana zostaje redukcja ciśnienia i nadal usłyszymy istotne dźwięki zewnątrz – na przykład alarmy. Ponadto FreeBuds 4 są lekkie i nie męczą uszu, a przy tym nadal oferują długi czas pracy na baterii. Tutaj również mamy dostęp do aplikacji AI Life, która – podobnie jak w przypadku modeli 4i – pozwala przeprowadzić konfigurację oraz aktualizację oprogramowania.

Huawei FreeBuds 4 dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – srebrnej i białej. Cena słuchawek wynosi 599 złotych.

​Huawei FreeBuds Pro – dla profesjonalistów i nie tylko

Jeśli nie chcesz mieć żadnych kompromisów, a przy tym dostęp do wszystkiego co najlepsze, to zapewne spodoba Ci się model FreeBuds Pro. Sprzęt ten cechuje się wieloma zaletami, ale warto sobie wymienić bardzo mocne i skuteczne ANC, które u mnie poradziło sobie nawet z remontem u sąsiadów. Przydatnym dodatkiem jest również możliwość podłączenia słuchawek do dwóch urządzeń jednocześnie, co sprawia, że możemy słuchać muzyki na komputerze i szybko odebrać połączenie na smartfonie.

huawei freebuds pro
Huawei FreeBuds Pro

Oczywiście jakość audio jest bardzo dobra i słuchanie przeróżnych gatunków muzyki jest niezwykle przyjemne. Sprzęt poradzi sobie również z filmami, ale także z konferencjami online, gdzie FreeBuds Pro często mi służyły właśnie w taki sposób w trakcie zajęć zdalnych. Robotę również robi bateria, która jest pojemna i wystarcza na wiele godzin pracy. W razie potrzeby, sprzęt możemy w zaledwie kilkanaście minut naładować do stanu, że ten wystarczy nam na kolejne godziny odsłuchu. Oczywiście FreeBuds Pro zostały zintegrowane z aplikacją AI Life, która pozwala na konfigurację i aktualizowanie oprogramowania.

Huawei FreeBuds Pro dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych – białej, czarnej i srebrnej. Cena słuchawek wynosi 699 złotych.

​Huawei FreeBuds Studio – dla fanów słuchawek nausznych

Oczywiście słuchawki douszne to nie jest jedyna konstrukcja, która może być bezprzewodowa, dlatego też wielu zadowolą FreeBuds Studio. Są to nauszne słuchawki Bluetooth oferujące wiele ważnych rzeczy. Przede wszystkim mowa tu o wysokim komforcie oraz formie, która nie męczy naszych uszu. Słuchawki wygodnie siedzą na naszej głowie i nas nie krępują. Ponadto jakość audio jest wręcz świetna i – można rzec – zachęca do ciągłego słuchania.

Jak wybrać najlepsze słuchawki bezprzewodowe dla siebie i na co zwrócić uwagę. Podpowiadamy [PORADNIK]
Huawei FreeBuds Studio

Większa konstrukcja sprawia, że można również zmieścić większe baterie. Dlatego też FreeBuds Studio towarzyszą nam przez nawet kilkanaście godzin bez potrzeby ładowania. Nie możemy również zapomnieć o skutecznym ANC, które odetnie większość niepożądanych dźwięków z zewnątrz. Mamy tutaj również dwie anteny, które ustabilizują połączenie. Słuchawki współpracują z aplikacją AI Life. FreeBuds Studio nadadzą się nie tylko do słuchania muzyki, ale również oglądania filmów, seriali, a także do grania.

Huawei FreeBuds Studio dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – złotej i czarnej. Cena słuchawek wynosi 799 złotych.

​Podsumowanie

Jak możecie zauważyć, znajdziemy wiele modeli i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Warto wiedzieć, że każda para słuchawek bezprzewodowych to wysoki komfort użytkowania wolnego od jakichkolwiek przewodów. Praca z takim sprzętem to po prostu przyjemność i to nieważne czy mówimy o słuchaniu muzyki, oglądaniu filmów, konferencjach online czy nawet graniu. Takie słuchawki zawsze się po prostu sprawdzą.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Huawei.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!