Jak wysłać zaplanowanego SMS-a na Androidzie?

telefon

Chcielibyście wysłać do kogoś wiadomość, ale jest już późna godzina, więc nie wypada? A może myślicie o tym jak przypomnieć coś komuś SMS-em o konkretnej godzinie? Jeśli posiadacie telefon z systemem Android, jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy skorzystać z aplikacji obsługującej SMS-y od Google. Poradnik przeczytacie poniżej.

Jak wysłać zaplanowaną wiadomość SMS na Androidzie?

Jeśli nie macie aplikacji Wiadomości od Google, to znajdziecie ją do pobrania w Sklepie Play – >>link<<. Na telefonach wielu producentów jest ona jednak domyślną aplikacją do instalowania wiadomości, jednak możecie sprawdzić, czy macie u siebie zainstalowaną najnowszą wersję, by móc ustawić zaplanowanego SMS-a.

Wiadomości Google

Następnie musicie wejść do aplikacji i wybrać odbiorcę z kontaktów lub wpisać jego numer telefonu. Kolejnym krokiem jest wpisanie treści wiadomości, którą chcielibyście zaplanować. By wysłać ją o danej godzinie, a nie natychmiastowo, należy przytrzymać ikonę ze strzałką i napisem SMS (służącą do wysłania), a ukaże się okno wyboru takie, jak na poniższym zrzucie ekranu.

Możemy tu wybrać jedną z sugerowanych godzin, a także ustawić własną datę i godzinę wybierając ostatnią z dostępnych opcji. Narzędzie jest więc proste w użyciu i ma szerokie możliwości. Po zaplanowaniu wiadomości możecie ją usunąć lub zaktualizować treść, a także wysłać natychmiastowo. Wystarczy kliknąć ikonkę zegara obok niej.

wysyłanie zaplanowanego SMS-a

Jeśli jesteście posiadaczami smartfonu z aplikacją do wysyłania SMS-ów od innego producenta, możecie najpierw sprawdzić czy nie wbudował on podobnej funkcjonalności. Wtedy obędzie się bez pobierania Wiadomości od Google, by wysłać zaplanowanego SMS-a.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!