Jak zainstalować aplikację Zoom na Linuxie? [PORADNIK]

zoom aplikacja konferencja

Jak dobrze wiemy, szkoły i uczelnie są aktualnie zamknięte, a lekcje odbywają się zdalnie. Jedną z najczęściej wybieranych platform do prowadzenia zajęć jest Zoom. Dlaczego? Jest dosyć intuicyjny, lekki i prosty w obsłudze. Jest również dostępny na wielu platformach. Dzisiaj powiem jak zainstalować program Zoom na Linuxie.

Zoom na Linuxie? Jak najbardziej!

Zoom to aplikacja pozwalająca prowadzić wideokonferencje. Jej zaletą jest fakt, że jest dostępna na wiele platform, również na Linuxa. Jak zainstalować ten program na Pingwinku? To proste!

Warto przeczytać: Jak zainstalować klient Todoist na Linuxie [PORADNIK]

Najprostszą metodą jest odnalezienie aplikacji Zoom w sklepie z aplikacjami. W Menedżerze oprogramowania na Linux Mint aplikacja jest dostępna do pobrania. Jest to jednak wersja Flatpak i akurat u mnie nie działała zbyt dobrze. Dlatego też zdecydowałem się na inną metodę.

Jak zainstalować aplikację Zoom na Linuxie? [PORADNIK]
Zoom w menedżerze oprogramowania Linux Mint

A co zrobiłem? Już wyjaśniam. Przede wszystkim należy pobrać paczkę DEB z >>tej strony<<. Następnie wpisać poniższe komendy:

cd Pobrane //lub inny katalog, w którym zapisaliśmy pobrany plik DEB
sudo dpkg -i zoom_amd64.deb

Po chwili program powinien się zainstalować. Oczywiście mamy do niego swobodny dostęp z poziomu menu start, jak i innych launcherów. Aplikacja bardzo dobrze wykrywa wpięte do komputera słuchawki i mikrofony i nie ma problemów z nagrywaniem akcji dziejącej się na monitorze. Ba! Program nawet pozwala wybrać, z którego monitora i biurka ma być przekazywany obraz!

Jak zainstalować aplikację Zoom na Linuxie? [PORADNIK]
Zoom na Linux Mint

Korzystacie z Zoom? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!