Jak zainstalować czcionki Microsoftu w Linuxie? Krótki poradnik

libreoffice

Microsoft jest odpowiedzialny za kilka ciekawych czcionek, które często są wykorzystywane podczas tworzenia dokumentów w Wordzie. Ich brak w Linuxie sprawia, że możemy mieć problem z poprawnym odczytaniem dokumentów w LibreOffice czy w innym pakiecie biurowym. Jak zainstalować czcionki Microsoftu? To bardzo proste!

Czcionki Microsoftu

Systemy typu Linux do tworzenia dokumentów preferują inne czcionki niż Windows. Niestety, chcąc pisać i wymieniać się dokumentami z innymi zapewne trafimy na takie napisane w Wordzie, gdzie preferowanymi czcionkami są te od Microsoftu. O ile nie ma problemu z uruchomieniem dokumentów pisanych w edytorach na Windowsie, tak brak tych samych czcionek może sprawić, że zostaną one podmienione na niepasujące. To sprawia, że dokument nie będzie wyglądał dokładnie tak, jakby życzył sobie tego autor.

Warto zobaczyć: LibreOffice 7.0 już jest! Co nowego dodano?

Oczywiście zainstalowanie czcionek Microsoftu na Linuxie nie jest problemem i można zrobić to za pomocą prostej komendy (dotyczy systemów bazujących na Debian/Ubuntu).

sudo apt install ttf-mscorefonts-installer

Muszę zaznaczyć, że podczas instalacji zostaniecie poproszeni o akceptację warunków. W systemach niebazujących na Debian/Ubuntu, odpowiednią paczkę znajdziecie w repozytorium swojej dystrybucji.

Od tego momentu w LibreOffice Writer, jak i w innych pakietach biurowych i edytorach tekstu dostaniecie możliwość korzystania z czcionek takich jak Times New Roman czy Arial Black.

libreoffice
Czcionka Times New Roman w LibreOffice w systemie Pop!_OS

Jakie czcionki są Waszymi ulubionymi? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!