Jakie smartfony są najbardziej opłacalne w Chinach według AnTuTu?

Honor 9X

AnTuTu czasem pomaga wybrać najlepszy smartfon w danej półce cenowej. Możemy z jego pomocą porównać wyniki testów syntetycznych danego urządzenia z innymi. Powstało zestawienie, które wyłania zwycięzcę w kategorii stosunku ceny do wydajności w dwóch przedziałach cenowych na rynku chińskim. Jesteście ciekawi, co to za urządzenia?

Kto wygrywa w kwocie do 1499 juanów?

W tym przedziale cenowym, w przeliczeniu na złotówki do ok. 816 zł, królem jest Honor 9X. Warto jednak zaznaczyć, że wersja chińska wyposażona jest w Kirina 810, podczas gdy europejska, testowana przeze mnie – Kirina 710F. Za nim znajduje się Redmi Note 8 Pro, co trochę mnie zaskakuje, to jego spodziewałem się na pierwszym miejscu. Naprawdę jestem nieco zdziwiony tym faktem. Trzecie miejsce natomiast należy do Meizu X8, którego miałem okazję recenzować i wydajnościowo faktycznie dawał radę.

AnTuTu zestawienie 1

Na czwartym miejscu znalazł się Redmi Note 8, a na piątym ponownie Meizu, tym razem model Meizu 16X. Szóste oraz siódme miejsce należy natomiast do marki Realme. Są to, kolejno, Realme X oraz Realme X2. Na ósmym miejscu znalazł się już nieco leciwy Honor 8X, za nim, na miejscu dziewiątym Vivo Z5x, a całe to zestawienie zamyka smartfon Redmi Note 7 Pro.

Jaki średniopółkowy smartfon kupić? Wielkie kompendium wiedzy o średniakach!

Wśród nich najwięcej znajdziemy urządzeń submarki Xiaomi, czyli Redmi. W całej tej dziesiątce, trzy smartfony są ich produkcji. Jak widać, nie tylko w naszym kraju Redmi są jednymi z najbardziej opłacalnych urządzeń.

A jak wygląda sytuacja w przedziale od 1500 do 1999 juanów?

Tam liderem zostaje inny producent, co zobaczymy po urządzeniach, które zajmują trzy pierwsze miejsca. Należą one kolejno do Meizu 16T, Meizu 16th oraz Meizu 16th Plus. To właśnie smartfony tej marki występują więcej razy w tej dziesiątce dziewiątce. Tak, nie wiedzieć czemu, tutaj mamy tylko dziewięć pozycji. To oznacza, że aż 1/3 tych urządzeń pochodzi właśnie od Meizu.

AnTuTu zestawienie 2

Tuż za nimi, czwarte miejsce zajmuje Honor 20s i to w sumie jedyne urządzenie tej marki w tym zestawieniu. Po nim, na piątym miejscu ulokował się Redmi K30, na premierę którego w Europie czeka niemała liczba osób. Szóste miejsce należy do OPPO K5, a następne, siódme, do Xiaomi CC9 (w Europie znany jako Mi 9 Lite). Na przedostatnim, ósmym miejscu ulokował się smartfon Vivo Y7s, zaś na końcu znalazł się Huawei Enjoy 10 Plus.

Jak myślicie, jak wyglądałoby to w Europie? Który smartfon królowałby w przedziale do 800 zł oraz od 800 do 1100 zł? Piszcie swoje propozycje w komentarzach, chętnie je poznam!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!