GNOME z pełnym jasnym motywem? Nowość już nadchodzi!

(fot. @dikasp2 na GNOME git)
(fot. @dikasp2 na GNOME git)

Fani jasnych motywów mają powody do radości. Otóż GNOME Shell w końcu uzyska dedykowany, jasny tryb. Jak ma wyglądać?

GNOME Shell z właściwym, jasnym motywem

Co prawda, w GNOME możemy włączyć jasny motyw, ale ten jedyne co robi, to zmienia kolorystykę aplikacji i niekiedy podmienia tapetę. Jednak sam interfejs systemu pozostaje ciemny. To sprawia, że ta funkcjonalność mocno odstaje od tego, co mamy w KDE Plasma, ale też w Windowsie 11, macOS, a nawet w Ubuntu, bowiem GNOME w systemie Canonical zyskało dedykowany tryb jasny. Twórcy więc musieli zareagować.

Już od ponad 2 miesięcy trwały prace nad dedykowanym trybem jasnym który ma być bezpieczny do pracy w dzień. Kontrast został dopracowany tak, aby barwy faktycznie były jasne, ale nie takie kompletnie białe. Póki co, na Gitlabie znalazłem dwa screenshoty, które ukazują jasny interfejs GNOME Shell po naciśnięciu przycisku Super, a także górny pasek.

Przyznam, że jako fan jasnych motywów (ale spokojnie, tylko na komputerze), jestem zadowolony ze zmiany. Zaledwie kilka dni temu została ona złączona z główną gałęzią kodu. Niestety, nie wiemy kiedy funkcja zostanie dodana do GNOME – może przy wydaniu GNOME 45.

Źródło: Gitlab

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!