JetBrains rzuca wyzwanie Microsoftowi! JetBrains Fleet ma być świetnym edytorem kodu

jetbrains fleet

JetBrains to firma znana z tworzenia bardzo dobrych środowisk programistycznych. Jak się okazuje, zaoferuje edytor kodu, który będzie bezpośrednią konkurencją dla Visual Studio Code.

JetBrains Fleet

JetBrains to naprawdę dobre środowiska programistyczne. Sam miałem do czynienia z PHPStorm, Android Studio, DataGrip czy IntelliJ IDEA. Lubię to, że każdy produkt oferuje ten sam interfejs, więc łatwo się w nim odnajduję. Do tego mamy dostęp do masy wtyczek czy skrótów klawiszowych. A podpowiedzi okazują się być naprawdę przydatne i automatyzują naprawę wielu błędów czy braków.

JetBrains Fleet będzie jednak innym produktem. Firma od zera napisała ten edytor kodu, jednak korzystając ze swojego 20-letniego doświadczenia. Fleet ma być narzędziem prostym, lekkim i szybkim, co ma pozwolić na wygodną pracę. Oczywiście nie zabraknie masy dodatkowych i ważnych funkcji. Chociażby automatycznego wypełniania kodu czy podpowiedzi – z których to w końcu słyną IDE od JetBrains.

jetbrains fleet 2
(fot. JetBrains)

JetBrains Fleet uruchomimy zarówno na naszym komputerze, jak i w chmurze. Całkiem możliwe, że będziemy mieli dostęp do edytora nawet z poziomu przeglądarki internetowej – tak jak umożliwia to Visual Studio Code. Dodatkowo dostaniemy też funkcje do współpracy z innymi deweloperami oraz wsparcie dla systemu kontroli GIT.

Fleet ma automatycznie rozpoznać język programistyczny czy znaczników naszych kodów. Na dzień dobry dostajemy wsparcie dla JavaScript, Kotlin, Python, JSON czy C++. Co ciekawe, dostaniemy dostęp też do Spaces, czyli specjalnych środowisk wirtualnych.

Póki co, JetBrains Fleet dalej jest w produkcji. Jak to bywa w przypadku JetBrains, program dostępny będzie zarówno na Windowsie, jak i macOS oraz Linuxie. Pozostało nam tylko czekać.

Źródło: JetBrains

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!