Studenci mają taniej #2: Logitech, Standard Notes, JetBrains

Studenci mają taniej #2: Logitech, Standard Notes, JetBrains

Jak dobrze wiemy, osoby studiujące mają prawo do korzystania z przeróżnych zniżek. Oczywiście tańsze bilety w kinach to norma, o której wie niemalże każdy. Warto jednak dodać, że legitymacja studencka daje możliwość wyposażenia się w rzeczy, które normalnie potrafią kosztować krocie. W drugiej części wypiszemy sobie kolejne produkty i usługi, które możemy mieć taniej!

Już na samym początku muszę zaznaczyć, że dostęp do niektórych zniżek jest dostępny dzięki legitymacji studenckiej, a także koncie e-mail w domenie ‚edu’ bądź wynika z działania danej uczelni.

Pierwsza część serii:

Logitech

Sprzęt Logitech jest ceniony przez różne grupy użytkowników komputerów. Sam mam kilka od nich akcesoriów – klawiaturę MX Keys oraz mysz M720 Triathlon. Niestety, urządzenia z logo Logitech nie są zbyt tanie. Na szczęście producent postanowił pójść na rękę studentom.

Studenci mają taniej #2: Logitech, Standard Notes, JetBrains

Wystarczy wejść na >>tę stronę<< i wypełnić formularz. Uwaga, do rejestracji potrzebny jest adres e-mail w domenie edu. W odpowiedzi powinniśmy dostać specjalny kod zniżkowy, który daje nam aż 25% zniżki. Dla przykładu: zamiast płacić za klawiaturę MX Keys aż 479 złotych, płacimy tylko 359,25 PLN). A gdzie możemy skorzystać z promocji? Kod możemy użyć w oficjalnym sklepie logitech.com. Muszę dodać, że obniżka dotyczy całego koszyka, a nie pojedynczego produktu, dlatego warto na raz kupić kilka przedmiotów :).

Standard Notes

Standard Notes to otwartoźródłowa aplikacja do tworzenia notatek, która oferuje szyfrowanie. Mało tego, jest ona dostępna na wiele platform, również na Linuxa. Co prawda, program jest darmowy, jednak wykupienie konta premium daje nam wiele ważnych funkcji, chociażby przechowywanie zaszyfrowanych notatek na chmurze Google Drive lub Dropbox, identyfikację dwuetapową i wiele więcej.

Studenci mają taniej #2: Logitech, Standard Notes, JetBrains

Standardowo miesiąc konta premium (w rozliczeniu miesięcznym) kosztuje aż 9,99 USD (dlatego bardziej opłaca się wybrać wariant z rozliczeniem pięcioletnim, gdzie cena miesiąca to zaledwie 2,48 USD). Standard Notes jednak wspiera studentów.

Podając adres e-mail w domenie edu możemy dostać kupon zniżkowy, który obniży cenę konta premium o 30%. Co ważne, dotyczy to rozliczenia pięcioletniego (obniżka do 1,74 USD za miesiąc) oraz jednorocznego (obniżka do 2,92 USD za miesiąc). Formularz znajdziecie tutaj: https://standardnotes.org/students/discount

Narzędzia od JetBrains

JetBrains to firma znana z produkcji wielu przydatnych narzędzi dla programistów. W ich ofercie znajdziemy przeróżne środowiska programistyczne, jak i nawet specjalne czcionki (z których sam korzystam). Niektóre z aplikacji przedsiębiorstwo udostępnia w wersji darmowej, tak zwanej Community. Niestety, ich funkcje są niekiedy bardzo ograniczone. Dlatego też, możemy wyposażyć się w pełne wersje studenckie.

jetbrains

W ramach paczki dla studentów możemy otrzymać dostęp do wielu zaawansowanych aplikacji, chociazby IntellIJ IDEA, CLion czy PyCharm. Mało tego, studenci mogą otrzymać 25% zniżki na zakup odpowiednich licencji. Muszę jednak zaznaczyć, że programy otrzymane w ramach bycia studentem nie mogą być wykorzystywane w sposób dowolny (na przykład do zarobku) – więcej dowiecie się ze strony JetBrains.

W jakich miejscach korzystacie ze zniżek studenckich? Pochwalcie się w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!