JetBrains zaprezentuje edytor Fleet na wydarzeniu IntelliJ IDEA Conf

jetbrains fleet

JetBrains Fleet to edytor, który został zapowiedziany już jakiś czas temu, bo w grudniu ubiegłego roku. Ma być to proste, lekkie i szybkie środowisko programistyczne, co ma pozwolić na wygodną pracę. Narzędzie wygląda więc na bezpośredniego rywala dla bardzo popularnego programu jakim jest Visual Studio Code.

JetBrains Fleet zapowiada się bardzo ciekawie

JetBrains Fleet został zbudowany od podstaw w oparciu o 20-letnie doświadczenie firmy w tworzeniu zintegrowanych środowisk programistycznych. Edytor wykorzystuje silnik przetwarzania kodu IntelliJ oferujący między innymi sprawdzanie jakości kodu w locie i szybkie poprawki. Można go uruchomić na swoim komputerze, ale także przenieść niektóre procesy, na przykład przetwarzanie kodu do chmury. Kolejną ważną funkcją jest zdalna współpraca nad kodem z innymi. Można udostępniać edytor, a w tym terminale i sesje debugowania.

JetBrains zaprezentuje edytor Fleet na wydarzeniu IntelliJ IDEA Conf

Fleet wciąż się rozwija i czeka na swoją pierwszą stabilną wersję. Do tej pory można było się zgłosić po dostęp do zamkniętego dostępu. 29 sierpnia, w godzinach 15:00-16:00 na konferencji IntelliJ IDEA Conf odbędzie się prelekcja “Let’s Set Sail With Fleet!” poprowadzona przez Vitaliego Bragilevsky. Tak została ona opisana na agendzie:

Fleet is a brand-new lightweight distributed IDE from JetBrains. In this session, we’ll see what Fleet is and how you can use it. We’ll go over Fleet’s main features, which include functionality for working with many programming languages simultaneously and remote collaboration. We’ll also dive into its inherently distributed architecture to see what makes Fleet is especially helpful for end users across the world. It uses IntelliJ-based IDEs proven code-processing engines to provide the best code insight solution available on the market now and in the future. We’ll see how this is possible and find out why Fleet isn’t intended to replace IntelliJ IDEA or any other JetBrains IDEs.

Wygląda więc na to, że zostaną zaprezentowane i omówione poszczególne funkcje nowego środowiska tworzonego przez JetBrains. Niestety nie ma tutaj informacji o oficjalnym udostępnieniu narzędzia, ale być może wkrótce trafi ono do szerszego grona.

Źródło: jetbrains.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!