JingPad z Linuxem na 1. wideo. Tablet wygląda świetnie!

JingPad
JingPad A1 (fot. JingOS)

Tablety to sprzęty, które właśnie wracają do łask. Sam używam jeden z nowszych modeli od Huawei i przyznam szczerze, że jest to bardzo przydatne narzędzie pracy. Jest jednak firma, która pracuje nad bardzo specjalnym tabletem, bowiem ma to być kopia iPada, ale pracująca pod kontrolą prawdziwego systemu GNU/Linux.

Jak się okazuje, już niedługo może pojawić się konkurencja dla iPadów. Konkurentem jednak nie będzie jakiś tam tablet z Androidem czy Windowsem 10, a z “prawdziwym” Linuxem. Mowa tu o JingPad A1, który ma pracować w oparciu o system JingOS.

Pierwsze informacje na temat JingPad A1 pojawiły się jeszcze w marcu bieżącego roku. Ale co zaoferuje JingPad A1? Chociażby 11-calowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED o wysokiej rozdzielczości 2368 x 1728 pikseli (proporcje 4:3) przykryty szkłem hartowanym Corning Gorilla. Co ważne, ekran ma wypełniać niemalże 90% powierzchni przodu sprzętu.

jingpad

Nowe informacje mówią o procesorze MediaTek Helio P90, który nie jest flagowy, ale powinien zapewnić konkretny zapas mocy idący w parze z niską ceną. Mało tego, tablet ma współpracować z dedykowanym rysikiem wykrywającym 4096 przeróżnych sił nacisku.

Tablet JingPad na pierwszym wideo!

Do tej pory jedyne filmy związane z JingPadem pokazywały jego model 3D. Teraz natomiast mamy do czynienia z nagraniem, na którym możemy zapoznać się z prawdziwym i do tego działającym sprzętem.

Jak możemy zauważyć, hardware wygląda na kompletny – mamy tutaj wykonanie premium, czytnik linii papilarnych, a także kamery. Co ważne, tablet nawet działa – w sensie włącza się. Sam system kompletnie nie jest jeszcze dostosowany pod ten sprzęt. To też oznacza, że kolejne tygodnie twórcy spędzą nad optymalizacją systemu operacyjnego. Wszak JingPad ma być konkurencją dla iPada!

Jak Wam się podoba JingPad? Bylibyście gotowi korzystać z takiego sprzętu? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!