Konkurent iPada? Taki ma być JingPad A1 z Linuxem!

jingpad

Mówi się, że jeśli ktoś chce kupić tablet, to ma tylko jedną możliwość – iPad. Co jeśli jednak pojawiłaby się dobra konkurencja? Możliwe, że taki będzie JingPad A1, który ma pracować w oparciu o system Linux!

Jak się okazuje, już niedługo może pojawić się konkurencja dla iPadów. Konkurentem jednak nie będzie jakiś tam tablet z Androidem czy Windowsem 10, a z “prawdziwym” Linuxem. Mowa tu o JingPad A1, który ma pracować w oparciu o system JingOS.

O JingOS więcej dowiesz się z: JingOS to Linux, który wygląda i działa jak iPadOS!

JingPad A1

JingPad A1 ma oferować 11-calowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED o wysokiej rozdzielczości 2368 x 1728 pikseli (proporcje 4:3) przykryty szkłem hartowanym Corning Gorilla. Co ważne, ekran ma wypełniać niemalże 90% powierzchni przodu sprzętu, co daje nam nadzieję na naprawdę cienkie ramki.

Tablet ma pracować w oparciu o ośmiordzeniowy procesor Unisoc Tiger T7520 wykonany w architekturze ARM, który współpracować będzie z 6 gigabajtami pamięci RAM. Na pliki użytkownika przewidziano 128 GB pamięci wbudowanej. Całość zasilać ma ogromne ogniwo 8000 mAh, które pozwoli na wiele godzin pracy.

Sprzęt ma ważyć około 500 gramów, a jego grubość nie przekroczy 6,7 mm. Mało tego, tablet ma zaoferować dwa aparaty – główny 16 Mpix oraz frontowy 8 Mpix. Co ciekawe, będzie też istniała możliwość podpięcia specjalnej klawiatury z touchpadem, która montowana będzie magnetycznie. Z tabletem współpracować ma także specjalne pióro JingPad Pencil. Stałą łączność z Internetem zapewnić ma nie tylko WiFi, ale również sieć 5G.

Tak jak wspomniałem wcześniej, tablet ma pracować w oparciu o system JingOS, który bazuje na Ubuntu oraz wykorzystuje niezwykle mocno zmodyfikowane środowisko KDE Plasma. Interfejs oczywiście został zaprojektowany z myślą o ekranach dotykowych i mocno inspirowany jest systemem iPadOS.

Kiedy pojawi się JingPad A1? Z tego co nam wiadomo, tablet ma się pojawić na platformie crowdfundingowej jeszcze w tym półroczu. Niestety, nie znamy ceny sprzętu, a to ona będzie tutaj kluczowa.

Jak się Wam podoba JingPad A1? Dajcie znać w komentarzu!

Dodaj komentarz
Total
2
Share