Konkurent iPada? Taki ma być JingPad A1 z Linuxem!

Konkurent iPada? Taki ma być JingPad A1 z Linuxem!
jingpad

Mówi się, że jeśli ktoś chce kupić tablet, to ma tylko jedną możliwość – iPad. Co jeśli jednak pojawiłaby się dobra konkurencja? Możliwe, że taki będzie JingPad A1, który ma pracować w oparciu o system Linux!

Jak się okazuje, już niedługo może pojawić się konkurencja dla iPadów. Konkurentem jednak nie będzie jakiś tam tablet z Androidem czy Windowsem 10, a z “prawdziwym” Linuxem. Mowa tu o JingPad A1, który ma pracować w oparciu o system JingOS.

O JingOS więcej dowiesz się z: JingOS to Linux, który wygląda i działa jak iPadOS!

JingPad A1

JingPad A1 ma oferować 11-calowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED o wysokiej rozdzielczości 2368 x 1728 pikseli (proporcje 4:3) przykryty szkłem hartowanym Corning Gorilla. Co ważne, ekran ma wypełniać niemalże 90% powierzchni przodu sprzętu, co daje nam nadzieję na naprawdę cienkie ramki.

Tablet ma pracować w oparciu o ośmiordzeniowy procesor Unisoc Tiger T7520 wykonany w architekturze ARM, który współpracować będzie z 6 gigabajtami pamięci RAM. Na pliki użytkownika przewidziano 128 GB pamięci wbudowanej. Całość zasilać ma ogromne ogniwo 8000 mAh, które pozwoli na wiele godzin pracy.

Konkurent iPada? Taki ma być JingPad A1 z Linuxem!

Sprzęt ma ważyć około 500 gramów, a jego grubość nie przekroczy 6,7 mm. Mało tego, tablet ma zaoferować dwa aparaty – główny 16 Mpix oraz frontowy 8 Mpix. Co ciekawe, będzie też istniała możliwość podpięcia specjalnej klawiatury z touchpadem, która montowana będzie magnetycznie. Z tabletem współpracować ma także specjalne pióro JingPad Pencil. Stałą łączność z Internetem zapewnić ma nie tylko WiFi, ale również sieć 5G.

Konkurent iPada? Taki ma być JingPad A1 z Linuxem!

Tak jak wspomniałem wcześniej, tablet ma pracować w oparciu o system JingOS, który bazuje na Ubuntu oraz wykorzystuje niezwykle mocno zmodyfikowane środowisko KDE Plasma. Interfejs oczywiście został zaprojektowany z myślą o ekranach dotykowych i mocno inspirowany jest systemem iPadOS.

Konkurent iPada? Taki ma być JingPad A1 z Linuxem!

Kiedy pojawi się JingPad A1? Z tego co nam wiadomo, tablet ma się pojawić na platformie crowdfundingowej jeszcze w tym półroczu. Niestety, nie znamy ceny sprzętu, a to ona będzie tutaj kluczowa.

Jak się Wam podoba JingPad A1? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!