Juno Tablet oferuje Linuxa i dobrą specyfikację

Juno Tablet
Juno Tablet

Jeśli chcielibyście zakupić tablet z Linuxem to może zainteresować Was Juno Tablet. Co dokładnie takiego oferuje?

Juno Tablet – Linux i ciekawa specyfikacja

Czym jest Juno Tablet? Jest to oczywiście tablet, aczkolwiek różni się od swojej tradycyjnej konkurencji, bowiem nie oferuje procesora ARM, a x86. Dokładnie mowa tu o układzie Celeron N5100 generacji Intel Jasper Lake. Jest to układ o TDP 6 W z czterema rdzeniami. Można rzec, że jest to w zasadzie podobny procesor do tych, co znajdziemy w tanich laptopach, ale tutaj system operacyjny jest kompletnie inny, co zaraz wyjaśnimy.

(fot. Juno Computers)
(fot. Juno Computers)

Mamy też ekran IPS LCD 10,1 cala o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Nie można zapomnieć o 8 GB LPDDR4-2133 RAM oraz 256, 512 GB lub 1 TB miejsca na dane. Jest też całkiem sporo portów. Mamy 1 x USB-C 3.1 (z obsługą ładowania i wideo), USB-A 3.0, 1 x mini HDMI, 1 x microSD oraz 1 x 3,5 mm Jack.

Jest też opcja dokupienia dodatkowego pióra typu Apple Pencil z obsługą 1024 poziomów nacisku. Te ma kosztować 22 USD (niecałe 110 złotych). Nie zabrakło WiFi 5, Bluetooth 4.2 i baterii 3200 mAh z obsługą ładowania mocą 36 W. Wymiary to 249 x 167 x 11 mm, a waga to 607 gramów.

(fot. Juno Computers)
(fot. Juno Computers)

Juno Tablet aktualnie jest dostępny jako pre-order i wiele rzeczy aktualnie nie działa tak jak powinno. Ale co z tym systemem? Mamy tutaj Linuxa, ale nie takiego pełnego, desktopowego (jak na przykład Ubuntu czy Fedora), a mobilną wersję dostosowaną do urządzeń typu telefon. Dokładnie jest tu mowa o Mobianie, Plasma Mobile oraz Phosh. Co ciekawe, interfejs teoretycznie mobilny będzie wyglądał świetnie na tablecie, a obsługa dotyku powinna być lepsza. Tutaj też wydajność powinna być całkiem dobra. Oczywiście nadal będzie opcja instalacji dowolnego innego systemu.

(fot. Juno Computers)
(fot. Juno Computers)

A co z ceną? Tablet wyceniono na 449 GBP, co daje niecałe 2510 złotych. Jest to cena całkiem dobrze wyważona, aczkolwiek brakuje już pełnego działania. Z aktualnym statusem co działa, a co nie, zapoznacie się >>tutaj<<.

Źródło: Juno Computers, liliputing

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!