Ubuntu wyświetla reklamy i to w terminalu!

Ubuntu 22.04
Ubuntu 22.04

Jak się okazuje, Ubuntu przestało się hamować co do reklam i te zobaczymy w… terminalu. Ale w sumie to nie jest jeszcze nic złego.

Ubuntu z reklamami w terminalu

Jak się okazuje, użytkownicy systemu Ubuntu mogą spodziewać się reklam w systemie. Oczywiście nie mówimy tu o takiej formie i nachalności jak w przypadku Windowsa 10 i 11. Dokładnie chodzi tutaj o kilka linijek tekstu w terminalu. Ale z czym związane są reklamy?

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was o tym, że konto Ubuntu Pro stało się darmowe dla wszystkich (do 5 komputerów). Warto z tego skorzystać, bowiem znacznie rozszerza ono opcje wsparcia i te trwa nawet do 10 lat. Przydatne jak korzystamy z systemu LTS i nie zamierzamy przez wiele lat zmieniać oprogramowania.

No i właśnie ta reklama w Ubuntu dotyczy tego konta Ubuntu Pro. Widzimy napis mówiący, że możemy skorzystać z takiej usługi.

Try Ubuntu Pro beta with a free personal subscription on up to 5 machines. Learn more at https://ubuntu.com/pro

Ubuntu 22.10
Ubuntu 22.10 Beta

Jak widać, reklama nie jest zbyt nachalna i nie mówi o usługach zewnętrznych, a o pewnym darmowym dodatku od samej firmy Canonical. Aczkolwiek może to nieco oburzyć, bowiem Linux słynie z tego, że jest wolny od śledzenia, profilowania i reklam. Ubuntu to popularna dystrybucja Linuxa, przez co wygląda to dosyć średnio. To też nie jest pierwszy raz Ubuntu. Niegdyś produkty powiązane z Amazonem były dostępne bezpośrednio w systemie Ubuntu.

Źródło: Bulldogjob.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!