Już 2 października Microsoft ma zaprezentować światu 15-calowego Surface Laptop

Już 2 października Microsoft ma zaprezentować światu 15-calowego Surface Laptop

Konferencja Microsoftu zbliża się wielkimi krokami. 2 października tego roku mają zostać zaprezentowane nowe urządzenia z rodziny Surface. Wśród nich mamy znaleźć między innymi laptopa z ekranem o przekątnej 15 cali. Co wiemy na temat jego specyfikacji?

Microsoft Surface Laptop

Coroczne konferencja Microsoftu odbędzie się już 2 października. Właśnie tego dnia na rynek mają trafić nowe urządzenia z serii Surface. Według najświeższych plotek jedną z nowości ma być trzecia już generacja Surface Laptop. Do tej pory laptopy cechowały się przekątną ekranu 13,5 cala, ale teraz sytuacja ma się zmienić. Według przecieków nowy Surface Laptop ma otrzymać matryce o przekątnej 15 cali. Sam wyświetlacz ma mieć format 3:2 oraz rozdzielczość 4K. Oczywiście amerykański gigant nadal będzie chciał, aby jego nadchodząca nowość była sprzętem mobilnym, który zawsze możemy zabrać ze sobą.

Już 2 października Microsoft ma zaprezentować światu 15-calowego Surface Laptop

Co więcej nowy Surface Laptop ma wspierać także rysik Surface Pen. Co ze specyfikacją? Na jej temat nie wiemy na tę chwilę zbyt dużo, ale najprawdopodobniej będzie to najwydajniejszy laptop Microsoftu w historii. Plotki mówią o wykorzystaniu procesora oraz karty graficznej AMD. Sam od dłuższego czasu korzystam z Huawei MateBook D14 z Ryzenem 5 i przyznam szczerze, że jestem z tego sprzętu bardzo zadowolony. Na rynek ma trafić także wersja z 13,5 calowym ekranem, ale ta będzie zauważalnie słabsza i jednocześnie przeznaczona dla mniej wymagających użytkowników.

Zobacz także: Microsoft wypuści aplikację Teams na Linuxa oraz przygotuje konferencję poświęconą Pingwinkowi

Oczywiście nowe laptopy z serii Surface zadebiutują w pierwszej kolejności w Stanach Zjednoczonych. Sprzedaż na Starym Kontynencie powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku, ale cena pozostaje wielką tajemnicą. Znając jednak Microsoft tanio nie będzie. Miejmy nadzieję, że amerykański gigant czymś nas zaskoczy i pokaże światu coś naprawdę rewolucyjnego. Czekamy na premierę z niecierpliwością!

Co myślicie o Microsoft Surface? Czy waszym zdaniem 15-calowa wersja jest czymś czego potrzebuje świat? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!