Strona główna Aktualności Już można pobierać ProteGO Safe! Póki co zrobić to mogą tylko użytkownicy...

Już można pobierać ProteGO Safe! Póki co zrobić to mogą tylko użytkownicy Androida

-

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o pracach nad aplikacją ProteGO, której celem ma być śledzenie przemieszczania się obywateli i informowanie o możliwym zakażeniu koronawirusem. Jak się okazuje, kilka dni temu program został wydany i już możemy pobrać go ze Sklepu Google Play.

Założenie ProteGO jest proste. Aplikacja śledzi to, czy mogłeś zostać zarażony. Jak? Poprzez Bluetooth Twój telefon łączy się z innymi smartfonami aby zaznaczyć, że mogłeś mieć kontakt z ich właścicielami. Następnie dane te są przesyłane na serwer, gdzie w formie zaszyfrowanej są przetrzymywane przez 14 dni. Co dalej? Jeśli dana osoba dostanie pozytywny wynik testu na koronawirusa i zaznaczy ten fakt w aplikacji, to na wszystkie smartfony, z którymi się łączył jego telefon, zostanie wysłane specjalne powiadomienie. Co ciekawe, aplikacja została wydana na licencji Open Source, i każdy z nas może zajrzeć do kodu źródłowego, który znajduje się >>tutaj<<.

O ProteGO więcej dowiesz się z tego wpisu: ProteGO to polska, otwartoźródłowa aplikacja, z której dowiesz czy zaraziłeś się koronawirusem SARS-CoV-2

Już można pobierać ProteGO Safe

Zaraz po zainstalowaniu aplikacja poprosi nas o podanie takich danych jak imię, płeć, wiek, grupa krwi oraz o to, czy mamy jakieś choroby przewlekłe. Po tej rejestracji musimy wykonać test, którego pytania odnoszą się stricte do samej epidemii (na przykład czy mieliśmy kontakt z osobami zarażonymi i tak dalej). Po zakończeniu testu wreszcie dostajemy ekran główny, na którym możemy poznać nasze ryzyko infekcji, a także mamy dostęp do poradników poprawnego mycia rąk czy informacji na temat zasłaniania ust i nosa. Na kolejnych zakładkach znajdziemy rożnego rodzaju porady, FAQ oraz ustawienia. Jak to dokładnie wygląda? Możecie zobaczyć poniżej.

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny:

Główny Inspektor Sanitarny działając na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2019 r, poz. 59 ze zm.) zaleca stosowanie aplikacji ProteGO Safe. Aplikacja ProteGO Safe. pozwoli kontrolować i zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID 19.

„Aplikacja ProteGO pozwala użytkownikowi:

  1. monitorować stan swojego zdrowia poprzez wypełnianie Testu Oceny Ryzyka;
  2. uzupełniać Dziennik Zdrowia, w formacie umożliwiającym wygodne udostępnianie wyników personelowi medycznemu podczas badania;
  3. otrzymywać spersonalizowane rekomendacje odnośnie dalszego postępowania, w oparciu o odpowiedzi udzielone podczas wypełniania Testu Oceny Ryzyka;
  4. otrzymywać powiadomienia zachęcające do regularnego wypełniania Ankiety Oceny Ryzyka oraz innych zachowań profilaktycznych.”

Politykę prywatności i klauzulę informacyjną możecie znaleźć >>tutaj<<.

ProteGO Safe możecie pobrać >>stąd<<.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej