Już można pobierać ProteGO Safe! Póki co zrobić to mogą tylko użytkownicy Androida

Już można pobierać ProteGO Safe! Póki co zrobić to mogą tylko użytkownicy Androida

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o pracach nad aplikacją ProteGO, której celem ma być śledzenie przemieszczania się obywateli i informowanie o możliwym zakażeniu koronawirusem. Jak się okazuje, kilka dni temu program został wydany i już możemy pobrać go ze Sklepu Google Play.

Założenie ProteGO jest proste. Aplikacja śledzi to, czy mogłeś zostać zarażony. Jak? Poprzez Bluetooth Twój telefon łączy się z innymi smartfonami aby zaznaczyć, że mogłeś mieć kontakt z ich właścicielami. Następnie dane te są przesyłane na serwer, gdzie w formie zaszyfrowanej są przetrzymywane przez 14 dni. Co dalej? Jeśli dana osoba dostanie pozytywny wynik testu na koronawirusa i zaznaczy ten fakt w aplikacji, to na wszystkie smartfony, z którymi się łączył jego telefon, zostanie wysłane specjalne powiadomienie. Co ciekawe, aplikacja została wydana na licencji Open Source, i każdy z nas może zajrzeć do kodu źródłowego, który znajduje się >>tutaj<<.

O ProteGO więcej dowiesz się z tego wpisu: ProteGO to polska, otwartoźródłowa aplikacja, z której dowiesz czy zaraziłeś się koronawirusem SARS-CoV-2

Już można pobierać ProteGO Safe

Zaraz po zainstalowaniu aplikacja poprosi nas o podanie takich danych jak imię, płeć, wiek, grupa krwi oraz o to, czy mamy jakieś choroby przewlekłe. Po tej rejestracji musimy wykonać test, którego pytania odnoszą się stricte do samej epidemii (na przykład czy mieliśmy kontakt z osobami zarażonymi i tak dalej). Po zakończeniu testu wreszcie dostajemy ekran główny, na którym możemy poznać nasze ryzyko infekcji, a także mamy dostęp do poradników poprawnego mycia rąk czy informacji na temat zasłaniania ust i nosa. Na kolejnych zakładkach znajdziemy rożnego rodzaju porady, FAQ oraz ustawienia. Jak to dokładnie wygląda? Możecie zobaczyć poniżej.

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny:

Główny Inspektor Sanitarny działając na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2019 r, poz. 59 ze zm.) zaleca stosowanie aplikacji ProteGO Safe. Aplikacja ProteGO Safe. pozwoli kontrolować i zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID 19.

„Aplikacja ProteGO pozwala użytkownikowi:

  1. monitorować stan swojego zdrowia poprzez wypełnianie Testu Oceny Ryzyka;
  2. uzupełniać Dziennik Zdrowia, w formacie umożliwiającym wygodne udostępnianie wyników personelowi medycznemu podczas badania;
  3. otrzymywać spersonalizowane rekomendacje odnośnie dalszego postępowania, w oparciu o odpowiedzi udzielone podczas wypełniania Testu Oceny Ryzyka;
  4. otrzymywać powiadomienia zachęcające do regularnego wypełniania Ankiety Oceny Ryzyka oraz innych zachowań profilaktycznych.”

Politykę prywatności i klauzulę informacyjną możecie znaleźć >>tutaj<<.

ProteGO Safe możecie pobrać >>stąd<<.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!