Już niedługo do Polski trafią nowe monitory Acer Nitro!

Acer Nitro monitory

W przyszłym miesiącu Acer wprowadzi do sprzedaży w naszym kraju dwa nowe monitory dedykowane dla graczy. Są to modele Nitro XZ322QU oraz Nitro XV240YPbmiirx. Co cechuje te dwa monitory gamingowe? Czym producent chce nas zachęcić do ich zakupu?

Acer Nitro XZ322QU

Jest to monitor wyposażony w 31.5-calową matrycę VA, która jest zakrzywiona. Jego rozdzielczość to WQHD (2560 x 1440 pikseli), zaś częstotliwość odświeżania wyświetlanych treści wynosi 165 Hz. Acer Nitro XZ322QU obsługuję technologię FreeSync, która współpracuje domyślnie z kartami AMD w celu wyeliminowaniu zjawisk takich jak stuttering oraz tearing.

Jasność maksymalna tego monitora wynosi 400 cd/m2, kontrast 3000:1, a do tego posiada certyfikat VESA DisplayHDR 400. Jego czas reakcji to zaledwie 1 ms, a kąty widzenia wynoszą 178° zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dodatkowo, mamy możliwość regulacji jego wysokości o 15 cm, a także pochylenia od -5° do 35°. Ponadto, na wyposażeniu znajdziemy także dwa, 3-watowe głośniki wbudowane w ten monitor, dwa porty HDMI, jeden DisplayPort oraz złącze słuchawkowe jack 3.5 mm. Na sklepowych półkach pojawi się w połowie sierpnia za kwotę 2199 zł

Zobacz także: Acer Chromebook 315, czyli laptop z Chrome OS za tysiąc złotych [RECENZJA]

Acer Nitro XV240YPbmiirx

Staram się z całych sił zrozumieć, co osoba odpowiedzialna za jego nazwę miała na myśli, ale za żadne skarby tego świata nie potrafię. Przecież to się ciężko pisze, nie mówiąc już o płynnej wymowie. Pomińmy to jednak, Acer Nitro XV240YPbmiirx (śmieję się sam do siebie to pisząc) wyposażony jest w 23.8 calową matrycę IPS o rozdzielczości FullHD. Jego odświeżanie wynosi 144 Hz oraz posiada wsparcie dla technologii FreeSync. Jasność maksymalna jest na poziomie 250 cd/m2, kontrast wynosi 1000:1, a czas reakcji – 1 ms.

Monitor ten cechuje się 90% pokryciem palety barw DCI-P3, zaś parametr DeltaE jest poniżej 3. Oczywiście, jak to IPS, ma bardzo dobre kąty widzenia – 178° zarówno w pionie, jak i poziomie. Acer Nitro XV240YPbmiirx wykorzystuje technologie BlueLightShield i Flickerless, chroniące oczy przed nadmiernym zmęczeniem wywoływanym przez światło niebieskie i migotanie. Producent postanowił jeszcze dodatkowo zadbać o nasz wzrok dzięki technologiom Low Dimming i Acer ComfyView. Jest to nowa technologia matowej powłoki na monitorze, która sprawia, że nasze oczy się mniej męczą. Jeśli chodzi o jego regulację, możemy m. in. obrócić go o pozycji pionowej (Pivot). Ma on dwa, 4-watowe głośniki wbudowane, dwa porty HDMI, jeden DisplayPort, a także złącze słuchawkowe jack 3.5 mm. Wyceniono go na 899 zł, a możliwość jego zakupu będziemy mieli już w pierwszym tygodniu sierpnia.

Jak Wam się podobają nowe monitory od Acer? Przymierzacie się do zakupu któregoś z nich?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!