Już niedługo powstanie alternatywa dla AirDrop od Google!

Android 10 Google Pixel

Użytkownicy ekosystemu Apple mogą pochwalić się banalną możliwością przerzucania plików z jednego urządzenia na drugie. Wszystko to odbywa się za pomocą funkcji AirDrop. To było dość dużą przewagą urządzeń tego producenta nad sprzętami pracującymi pod kontrolą Androida. Wygląda na to, że niedługo to się może zmienić.

Czasem mi tego naprawdę brakowało!

Na pewno często posiadaczom sprzętu z Androidem brakowało możliwości szybkiego przesyłania danych z jednego urządzenia na drugie. Taką funkcję znaleźć można było u konkurencji, u Apple. Wszystko jednak wskazuje na to, że już niedługo Google nadrobi zaległości. Dotychczas pojedyncze firmy, takie jak Xiaomi, Samsung czy OPPO stworzyło swoje rozwiązania, lecz brakowało takiego uniwersalnego, wprost od Google. Od niedawna jednak pracują nad tym i nazywać ma się to Nearby Sharing. Pewnemu deweloperowi z XDA udało się aktywować tę funkcję. Dzięki temu zespół XDA mógł sprawdzić jej funkcjonalność na przykładzie Pixela 2XL oraz Pixela 4. Zaprezentowali to na krótkim wideo, które zamieszczam Wam niżej.

Warto przeczytać: Tesla znów poszukuje pracowników w Polsce, tym razem chodzi o salon w Warszawie

Sam Quinny899, bo pod takim nickiem kryje się wcześniej wspomniany deweloper, sprawdził to na Pixelu 2XL oraz OnePlus 7T Pro. Wygląda zatem, że funkcja ta może być używana na każdym urządzeniu z Androidem wraz z Usługami Google, lecz nie jest jeszcze oficjalnie wprowadzona w życie. Jak widać, cały proces przebiegł w miarę sprawnie. Był jednak mały problem, nie można było otworzyć trzech zdjęć z Pixela 4 na Pixelu 2XL, lecz same pliki były widoczne w katalogu. Myślę, że to wynika po prostu z niedopracowania tego, w końcu Google jeszcze oficjalnie tego nie ogłosiło. Nie wiemy też tego, kiedy możemy się spodziewać wejścia tej funkcji w życie. Myślę, że Nearby Sharing na pewno zostanie bardzo docenione, ja sam bardzo czekałem na coś takiego.

Czy Wy też czekaliście na taką możliwość? A może jej brak skłonił Was właśnie do wyboru sprzętu od Apple? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!