Już w najbliższym czasie amerykańskie firmy mają otrzymać licencję na handel z Huawei

Huawei Mate 30
Huawei Mate 30

Do tej pory nic nie wskazywało na to, że nagle rząd Stanów Zjednoczonych złagodzi swoją politykę w stosunku do firmy Huawei. Teraz jednak sytuacja uległa zmianie. Najprawdopodobniej już niedługo chiński gigant będzie mógł nadlować komponentami i oprogramowaniem z amerykańskimi przedsiębiorstwami!

Licencje pozwalające na handel

Sekretarz handlu USA, Wibur Ross, w rozmowie z Bloombergiem zaznaczył, że w najbliższym czasie rząd Stanów Zjednoczonych zacznie wydawać specjalne licencje pozwalające na handel z Huawei. Co ciekawe od czasu nałożenia sankcji, które tak naprawdę zabraniały jakiejkolwiek współpracy pomiędzy amerykańskimi przedsiębiorstwami oraz gigantem z Państwa Środka złożono aż 206 wniosków o licencję. Bardzo możliwe, że pierwsze firmy otrzymają je jeszcze w tym roku.

Jeśli faktycznie tak się stanie i Google otrzyma tego typu licencję to tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaktualizować Mate 30 i Mate 30 Pro do Androida w usługami Google. Dodatkowo wszystkie przyszłoroczne modele mogłyby debiutować na rynku już z zainstalowanymi usługami, a to bez wątpienia spodobałoby się większości mieszkańców Starego Kontynentu. Warto także pamiętać o tym, że nałożenie sankcji przez rząd Stanów Zjednoczonych na Huawei tak naprawdę nie sprawiło, że chiński producent się poddał. Co więcej sprzedaż smartfonów tej firmy nieustannie rośnie i to zarówno w samym Państwie Środka jak i na całym świecie.

Zobacz także: Huawei pomimo problemów wciąż sprzedaje coraz to więcej smartfonów

Jeśli faktycznie w najbliższym czasie Huawei będzie mogło znów współpracować z Google oraz Mate 30 i Mate 30 Pro pojawią się w większości krajów Starego Kontynentu to wyniki sprzedażowe mogą być jeszcze lepsze. Przyznam szczerze, że sam bardzo czekam na premierę najnowszych flagowców chińskiego producenta, bo te na papierze czy w pierwszych recenzjach wypadły wręcz genialnie. Miejmy nadzieję, że Chiny oraz USA dojdą do porozumienia w najbliższym czasie, a wydanie pierwszych licencji nastąpi, zgodnie z zapewnieniami, jeszcze w tym roku.

Co myślicie o sporze pomiędzy rządem Stanów Zjednoczonych i firmą Huawei? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!