Już więcej nie skorzystam z Instagram Stories. Usługa będzie je dzieliła z Stories na Facebooku

instagram

Stories pojawiły się w Instagramie już kilka lat temu. Na początku każdy brał je za próbę podrobienia Snapchata, jednak z czasem ludzie się przyzwyczaili do nowej funkcji, a nawet zaczęli z niej korzystać. Stories zadebiutowały również na Facebooku, jednak tam nie odniosły aż takiego sukcesu. Facebook zamierza to zmienić.

Stories dodane na Instagrama zobaczymy na Facebooku

Jak zapewne większość z Was wie, Instagram należy do Facebooka. Ten natomiast próbuje swoje platformy jakoś połączyć. Jakiś czas temu zauważono, że Stories na Facebooku zaczęło przyjmować pomarańczowo-różową obwódkę znaną właśnie z Instagrama (do tej pory na Facebooku obwódka miała barwę niebieską). Jak się okazuje, to znalezisko to właśnie zwiastun nowości, z której już niedługo będziemy mogli korzystać.

Warto zobaczyć: Facebook Messenger jako narzędzie do wysyłania wiadomości na Instagramie? Już niedługo stanie się to rzeczywistością

Jeden z pracowników Facebooka potwierdził to, że gigant faktycznie testuje funkcję, która pozwalałaby na oglądanie Stories z Instagrama na portalu Facebook. Muszę dodać, że jest to wczesna faza testów, więc funkcję – o ile w ogóle zostanie dodana – ujrzymy dopiero za jakiś czas. Co ważne, będziemy musieli mieć połączone konta aby nasze Instagram Stories wylądowało na Facebooku. Funkcja ta jest też zapowiedzią tego, że gigant faktycznie próbuje połączyć swoje platformy, czyli Facebooka, Messengera, WhatsApp oraz właśnie Instagrama.

Ta zmiana kompletnie mi się nie podoba. To właśnie Instagram był takim miejscem gdzie mogliśmy tworzyć swoje własne pamiętniki, ciekawe relacje oraz odciąć się od postów i grup dyskusyjnych. Jeśli nasze Instagram Stories wyląduje na Facebooku to może okazać się, że trafiamy z nim do kompletnie innego grona odbiorców, które może nie zrozumieć tego co udostępniamy.

Co myślicie o przyszłej zmianie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!