YouTube zbanował “Kanał Sportowy”. Skąd ta decyzja?

Kanał Sportowy

Kanał Sportowy to projekt Krzysztofa Stanowskiego, Mateusza Borka, Michała Pola oraz Tomasza Smokowskiego. Dzisiaj został usunięty z YouTube’a. W internecie zawrzało, bo wiele osób się z taką decyzją nie zgadza.

Kanał Sportowy nie działa

Próbując wejść na profil Kanału Sportowego na YouTube widzimy komunikat:

To konto zostało zamknięte z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube, które dotyczą spamu, nieuczciwych praktyk i treści wprowadzających w błąd, lub innych naruszeń Warunków korzystania z usługi.

Wiadomość nie jest zbyt precyzyjna i z pewnością autorzy kanału będą chcieli się od tej decyzji niej odwołać. Jak napisano na koncie kanału na Twitterze, sprawa jest w trakcie wyjaśniania. Tymczasem widzowie są zachęcani do subskrybowania Kanału Sportowego Extra.

Na razie nie wiadomo czy kwestia zdjęcia kanału to konsekwencja faktycznego naruszenia zasad, a nie robota trolli. Profil ma bowiem wielu przeciwników, którzy szczególnie nie zgadzają się z treściami publikowanymi przez Krzysztofa Stanowskiego.

Na Kanale Sportowym pojawiały się nie tylko treści związane ze sportem, ale i rozmowy z różnymi osobami, w tym na tematy polityczne. Być może coś nie spodobało się algorytmowi YouTube’a. Jesteśmy ciekawi jak sprawa dalej się potoczy. Usunięcie kanału Uwaga! Naukowy Bełkot blisko dwa miesiące temu udało się odwrócić.

Aktualizacja

Kanał wrócił już na YouTube. Znajdziecie go pod tym adresem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!