Steam pokaże na karcie gry w bibliotece ile ta wymaga przestrzeni dyskowej

steam-logo-loading

Kanał beta klienta Steam 2 lutego 2022 otrzymał aktualizację dodająca dwa niewielkie detale. Zmiany zauważymy w zakładce z biblioteką naszych gier. Nie są to znaczące zmiany, ponieważ informacje, które uzyskamy dzięki aktualizacji, mogliśmy również uzyskać wcześniej.

Ile GB wymaga gra?

Chcąc dowiedzieć się ile przestrzeni dyskowej będziemy musieli poświęcić dla gry, którą planujemy zainstalować, wystarczyło kliknięcie przycisku instalacji. Pojawiało się wówczas okno dialogowe ze szczegółami instalacji. Okno zawiera m. in. opcję utworzenia skrótu gry na pulpicie czy w menu start w systemach Windows. Oprócz tego poniżej steam informował ile gra zajmie przestrzeni dyskowej, ile wolnej przestrzeni dyskowej całkowicie posiadamy oraz szacowany czas pobierania plików gry uwzględniając szybkość naszego łącza internetowego.

Takie okno wciąż pojawia się po kliknięciu przycisku Install, nic się w tej kwestii nie zmieniło. Od teraz jednak nie będziemy musieli wywoływać okna instalacyjnego aby zobaczyć ile gra zajmie przestrzeni dyskowej. Kompilacja beta klienta Steam z 2 lutego 2022 wyświetla taką informację bezpośrednio w karcie gry w naszej bibliotece, tuż obok przycisku Install.

Widzimy to jedynie w przypadku gier, które nie są zainstalowane na naszym komputerze. Jeżeli chcemy sprawdzić ile przestrzeni dyskowej zapycha gra, która jest już zainstalowana, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w interesującą nas pozycję w bibliotece i przejść do właściwości. Dalej otwieramy zakładkę Local Files i Steam powie nam ile przestrzeni zabiera nam gra.

Upewnij się, że Steam Cloud ogarnął sprawę

Wiele gier dostępnych na platformie Steam oferuje synchronizację danych gracza w chmurze steam. Zapis postępów w grze, czy też ustawienia, to rzeczy, o które nie musimy się martwić w przypadku gier obsługiwanych przez Steam Cloud. Usługa zapisu danych gracza w chmurze nie zawsze może wykonać swoje zadanie poprawnie. Dane mogą się nie zsynchronizować jeżeli ostatnio graliśmy bez dostępu do internetu. Z pomocą przychodzi ikona chmurki, którą znajdziemy obok przycisku Play. Checkmark ✅ w chmurce jasno wskazuje, że wszystko jest poprawnie zsynchronizowane z chmurą Steam Cloud, w innym przypadku będziemy mieli możliwość własnoręcznego wymuszenia synchronizacji kiedy tylko połączymy się znów z internetem.

Kiedy u mnie?

Nowości pojawiły się dopiero w kanale beta aplikacji, do użytkowników stabilnej wersji klienta Steam powinny trafić w ciągu najbliższych tygodni. Krążą domysły, że wujek Gaben przygotował te zmiany z myślą o nadchodzącym w tym miesiącu Steam Decku. Nie wykluczone, że nowości zostaną udostępnione dla wszystkich użytkowników pod koniec Lutego 2022, kiedy ma mieć premiera nowego urządzenia Valve.

Źródło: The Gamer

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!