Steam Deck zostanie wysłany jeszcze w lutym! Jest data

steam deck
Konsola Steam Deck (fot. @blankslatejoe)

O konsoli Steam Deck informujemy Was od pierwszej, oficjalnej prezentacji. Teraz mamy natomiast bardzo dobre i konkretne informacje. Otóż Valve podało datę rozesłania zaproszeń do zakupu konsoli.

Oczekuj maila już 25 lutego. Wtedy dostaniesz zaproszenie do zakupu Steam Deck

Valve właśnie ujawniło oficjalne, kluczowe dla Steam Deck daty. Otóż klienci z pierwszego rzutu już 25 lutego o 19:00 czasu polskiego otrzymają specjalne maile z zaproszeniem, gdzie znajdą się linki pozwalające zakupić konsolę. Linki te mają być ważne przez 72 godziny i upoważnią klientów do dopłaty za urządzenie. Dla przypomnienia, do tej pory składało się zaliczkę o wartości 18 złotych.

Wysyłka natomiast ma rozpocząć się kilka dni później, a dokładnie 28 lutego. Mowa tu o globalnej dostawie, a więc też o Polsce. Dlatego też zapewne zaraz na początku marca możemy spodziewać się wręcz wylewu materiałów pokroju Unboxing czy Pierwsze wrażenia.

steam deck
(fot. Steam)

Valve dodaje, że na każdy tydzień planowana jest nowa partia zaproszeń. Wiadomości będą wysyłane w tej samej kolejności, jak składane były zamówienia. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie, zapewne ten cały proces trochę potrwa. Warto też dodać, że kwota zaliczki zostanie odliczona od całego kosztu konsoli.

Steam Deck to przenośna konsola od Valve. Wyróżnia ja wiele cech, w tym system operacyjny SteamOS będący dystrybucją Linuxa. Gry natomiast uruchamiane będą z wykorzystaniem narzędzia Proton, które umożliwia granie w tytuły z Windowsa na Linuxie. Gracze otrzymają też dostęp do tytułów linuxowych. A w co będzie można grać? We wszystko to, co macie na PC! Tak, Steam Deck uruchamia gry wprost z komputerów i nie będzie potrzeby kupna dedykowanych wydań właśnie na tę konsolę.

Źródło: Gaming on Linux, Valve

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!