KDE Connect trafiło na komputery z systemem macOS

KDE Connect trafiło na komputery z systemem macOS

KDE Connect to specjalne narzędzie, które pozwala na synchronizację danych między smartfonem a komputerem z Linuksem. Aż do teraz! Ta popularna, pingwinia aplikacja trafiła na komputery z systemem macOS.

KDE Connect na urządzeniach Apple

KDE Connect to bardzo przydatne narzędzie, które pozwala na synchronizację danych między smartfonem z Androidem a komputerem z Linuksem. Dzięki temu użytkownik może zobaczyć powiadomienia z telefonu na monitorze desktopa, przesyłać pliki bezprzewodowo czy nawet odpisywać na SMS-y.

Więcej dowiesz się z: Zorin OS 15 już jest, czyli co nowego w „Linuksowym Windowsie”?

Urządzenia od Apple znane są z tego, że tworzą one świetny ekosystem. Dzięki temu synchronizacja danych między iPhone’m a Mac’iem jest bardzo dobra. Inaczej to wygląda jeśli użytkownik korzysta z komputera z macOS i ma smartfon z Androidem. Na szczęście ktoś postanowił przeportować znane z Linuksa KDE Connect na system od Apple. Póki co, wygląda to naprawdę dobrze!

Jak na razie, funkcjonalność KDE Connect na macOS jest mocno ograniczona – względem pierwowzoru na Linuksie. Na szczęście wiele elementów działa poprawnie – między innymi sprawdzanie poziomu naładowania baterii smartfona, wywołanie alarmu na telefonie w celu ułatwienia znalezienia go, a także bezprzewodowe wysyłanie plików. Kolejne dwa elementy zostały zaimplementowane, jednak niezbyt dobrze działają, a mowa tu o kontroli głośności komputera oraz odbijaniu powiadomień ze smartfona.

KDE Connect trafiło na komputery z systemem macOS
KDE Connect na MacOS (fot. OMG!Ubuntu)

Tak jak napisałem wyżej, względem wersji linuksowej nadal brakuje wielu rzeczy (chociażby synchronizacji schowka), jednak mamy nadzieję, że w przyszłości elementy te zostaną zaimplementowane. Dla ciekawostki dodam, że port KDE Connect na macOS to projekt realizowany w ramach akcji Google Summer of Code 2019.

Warto zobaczyć: No nareszcie! Windows, dzięki Your Phone, zaczął pokazywać powiadomienia z telefonu

Już można pobierać KDE Connect na macOS

Jest kilka dróg zaopatrzenia się w KDE Connect na komputerach Apple. Jedną z nich jest zainstalowanie programu z pliku .dmg. Uwaga: wymaga to korzystania z systemu MacOS 10.14 Mojave lub nowszego.

Plik instalacyjny .dmg pobierzecie >stąd<.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!