Kia stworzy Apple Car? Tak sugerują ostatnie przecieki!

Kia stworzy Apple Car? Tak sugerują ostatnie przecieki!

W niedzielę Korea IT potwierdziła, że koncern KIA/Hyundai podjął rozmowy na temat stworzenia auta dla Apple. Pełna umowa ma być nawiązana już w Marcu, czyli naprawdę niebawem. Pojazd będzie najprawdopodobniej produkowany w fabryce w stanie Georgia, której właścicielem jest właśnie Kia Motors.

Portal eDaily dotard do większej ilości informacji w temacie przekazania tego projektu marce Kia. Grupa dwóch koncernów nieoficjalnie zdecydowała przekazać pieczę Kii nad stworzeniem pojazdu dla giganta z Cupertino. Całe przedsięwzięcie ma zostać rozpoczęte, jak i sfinalizowane w amerykańskich zakładach produkcyjnych, czyli rodzimej ziemi jabłkowego producenta. Jak podaje nieoficjalna informacja koncernu:

Hundai Motor Group, który otrzymał propozycję od Apple na kooperowanie budowy samochodu elektrycznego, wewnętrznie zarządził, że Kia Motors będzie odpowiedzialna za ten projekt. Jeżeli marka przyjmie wyzwanie, produkcja Apple car zostanie osadzona w fabryce kia georgia na terenie stanów zjednoczonych.

Hyundai Motor Group
Kia stworzy Apple Car? Tak sugerują ostatnie przecieki!

Pełen raport donosi, że rozmowy na temat budowy i współpracy dotyczącej “Apple Car” odbyły się we wtorek. Omówiono miedzy innymi miejsce prowadzenia i produkcji tego projektu oraz przejęcia inicjatywy przez Kia. Szykuje się tutaj naprawdę ciekawa współpraca, która może skutkować stworzeniem rewolucyjnego auta elektrycznego. Ruch ze strony Apple, aby stworzyć swój pojazd we współpracy z koreańskim producentem jest z pewnością przemyślany – jak zauważyliśmy Kia oraz Hyundai pokonały długą drogę. Tworzą coraz to lepsze produkty i dysponują bardzo nowoczesną technologią, na której Apple’owi zależy. Kolejne szczegóły z pewnością bedą wypływać, więc bądźcie z nami na bieżąco!

Co myślicie o takiej współpracy? Kia stworzy godne auto dla giganta z Cupertino? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!