Kirin 820 ma odmienić rynek średniaków. Co wiemy o tej jednostce?

Kirin 820 ma odmienić rynek średniaków. Co wiemy o tej jednostce?

Już 30 marca na rynek trafi Honor 30S. Wcześniej niejednokrotnie w sieci pojawiały się informacje na temat tego, że sprzęt ten otrzyma Kirina 820. Jednostka ta swoją premierę będzie miała także dopiero pod koniec marca, ale już teraz chiński producent postanowił ujawnić kilka informacji na temat tego procesora.

Kirin 820 ma zaskoczyć nas wszystkich

Pamiętacie jeszcze Honora 20S? Smartfon ten pracował pod kontrolą Kirina 810. Jednostka ta miała być czymś pomiędzy procesorami przeznaczonymi do średniaków oraz flagowców. I podobny pomysł chiński producent ma w przypadku Kirina 820. Xiaong Junmin, wicedyrektor jednego z działów w Honor, poinformował świat, że, przynajmniej zdaniem firmy, użytkownicy chcą smartfonów z 5G. Jednocześnie urządzeniami tymi nie mogą być jedynie flagowce, ponieważ nie każdy chce wydawać tak dużo na zakup nowego sprzętu. I tutaj pojawia się Honor 30S z Kirinem 820. Podobnie już wcześniej wypowiadali się przedstawiciele Vivo, a to oznacza, że już niedługo na rynku może pojawić się coraz to więcej tańszych smartfonów z modemami nowej generacji.

Czym będzie ta jednostka? Nowy procesor Huawei zostanie wykonany w 7 nm procesie technologicznym. Kirin 820 będzie się także składać z ośmiu rdzeni Cortex-A76 oraz grafiki Mali-G77. Oczywiście nie zabraknie także modemu 5G. Ciekawostką jest to, że jedna z kart SIM będzie w stanie łączyć się z siecią 5G, a druga, w tym samym czasie, z sieciami 4G. Według Xiaong Junmin Kirin 820 całkowicie odmieni rynek średniaków. Oczywiście najpierw trafi on do Honora 30S, ale w przyszłości na rynku powinny pojawić się także inne smartfony z tą jednostką.

Zobacz także: Huawei wymyślił kolejny sposób na instalowanie aplikacji spoza Sklepu Play

Kirin 820 ma zaoferować gigantyczny wzrost wydajności w porównaniu do Kirina 810 oraz jednocześnie pobierać zdecydowanie mniej energii. W zapowiedziach wszystko brzmi wręcz rewelacyjnie, ale ciężko powiedzieć jak będzie wyglądać to w rzeczywistości. Sam z niecierpliwością czekam na premierę Honora 30S, ponieważ to właśnie 30 marca poznamy dokładną specyfikacją nowego procesora mobilnego Huawei. Czy faktycznie jednostka ta przeniesie średniaki na zupełnie nowy, nieznany dotąd poziom? Czas pokaże!

Czekacie na premierę Honora 30S? Czego oczekujecie po Kirinie 820? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!