Vivo ma zaprezentować w tym roku wyjątkowo tani telefon z modemem 5G

Vivo ma zaprezentować w tym roku wyjątkowo tani telefon z modemem 5G

Smartfony z modemami 5G stają się coraz to popularniejsze. Praktycznie każdy z producentów w swojej ofercie posiada już urządzenia z modemami nowej generacji. Na tę chwilę modemy te pojawiają się jednak przede wszystkim we flagowcach. Vivo chce jednak stworzyć coś, co przypadnie do gustu fanom tańszych urządzeń!

Czy smartfony z 5G mogą być tanie?

W samych Chinach epidemia koronawirusa tak naprawdę została zatrzymana. W firmie Vivo ponad 80% pracowników wróciło do regularnej pracy, a co za tym idzie producent może przygotowywać kolejne smartfony, które w bliżej nieokreślonej przyszłości trafią na rynek. Aktualnie chińska firma jest w stanie produkować ponad 100 000 sztuk urządzeń z modemami 5G. Pamiętajmy o tym, że Vivo w tym roku zaprezentowało światu już trzy modele z modemami nowej generacji, a dokładniej są to Vivo Z6, iQOO 3 oraz Vivo NEX 3S. Jednocześnie Liu Hong, dyrektor firmy, zaznaczył, że popyt na smartfony tego typu jest coraz to większy.

Sieć 5G w kolejnych krajach rozwijana jest w naprawdę szybkim tempie, a co za tym idzie użytkownicy nie chcą kupować sprzętów, które pozwalają jedynie na łączność z sieciami 4G. Jednak wyjątkowo ciekawe w wypowiedzi dyrektora Vivo jest to, że jego zdaniem jeszcze w tym roku na rynku powinny pojawić się smartfony z modemami 5G, które będa kosztować mniej niż 1500 juanów czyli około 900 zł. I Vivo także chce przygotować tak tanie urządzenie.

Zobacz także: Realme już 26 marca zaprezentuje światu nową linię smartfonów. Czym będzie Narzo?

Oczywiście nie będą to flagowce, a średniaki. Niemniej jednak to właśnie średniopółkowe modele cieszą się największą popularnością na całym świecie. Nie wszyscy użytkownicy chcą przeznaczać ogromne kwoty na zakup nowego flagowca i stworzenie właśnie tańszych smartfonów z modemami 5G może okazać się strzałem w dziesiątką. Czy tak faktycznie będzie? Czas pokaże!

Na zdjęciu głównym znajduje się Vivo X30 Pro 5G.

Co myślicie o smartfonach z modemami 5G? Czekacie na rozwój nowej infrastruktury sieciowej w naszym kraju?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!