Klienci kolejnego banku skorzystają z Blika

BOŚ Bank Blik
(fot. BOŚ Bank)

Blik to technologia, która naprawdę ułatwia życie. Mowa tu nie tylko o możliwości natychmiastowego przelewania pieniędzy bez podawania sporej ilości danych, ale również o natychmiastowych wypłatach z bankomatów, darmowych przelewach na czyjś numer telefonu czy o płatnościach w sklepach stacjonarnych. Jak się okazuje, z dobrodziejstw Blika skorzystają klienci BOŚ Bank.

BOŚ Bank już z obsługą Blika

Blik na dobre wszedł do codzienności wielu osób – w 2020 roku aż do 12 milionów Polaków. Jest to dla mnie podstawowa forma płatnicza – zwłaszcza za zakupy internetowe, w tym zamówienia jedzenia. Powód tego jest prosty – nie muszę ani podawać danych karty, ani tym bardziej robić monotonnego przelewu. Taka popularność i wygoda sprawia, że kolejne banki chcą zaoferować Blika.

Tak stało się własnie teraz, bowiem Bank Ochrony Środowiska wprowadził obsługę kodów Blik. Jak twierdzi sam prezes Zarządu BOŚ Banku, od teraz klienci mogą korzystać z szybkiej, wygodnej i bezpiecznej metody płatności, a zyskają na tym zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi.

boś bank blik
(fot. BOŚ Bank)

Blik pojawił się zaledwie 6 lat temu, a już teraz stał się najpopularniejszą formą płatności mobilnych w Polsce. W samym ubiegłym roku użytkownicy zrealizowali aż 424 mln transakcji o wartości 57 mld złotych. Za Blikiem stoi spółka Polski Standard Płatności.

Źródło: Informacja prasowa, android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!