Płacenie BLIKiem zbliżeniowo? Tak i to jeszcze w 2021!

blik
(fot. Jack Sparrow @ Pexels)

BLIK to bardzo wygodna i popularna metoda płatności. Generując kod jesteśmy w stanie szybko zapłacić w internecie czy wypłacić gotówkę. Można również kod BLIK wykorzystać do zapłacenia za zakupy w sklepie spożywczym. Jak się jednak okazuje, Polski Standard Płatności pracuje nad tym, aby BLIK działał również zbliżeniowo.

W zasadzie to już na początku 2021 roku dowiedzieliśmy się, że BLIK pracuje nad płatnościami zbliżeniowymi. Niestety, nie poznaliśmy wtedy żadnych szczegółów. Ja się jednak ucieszyłem, bowiem byłaby to dla mnie możliwość odcięcia się od kolejnej usługi Google, a dokładnie od Google Pay, i pójście w standard stworzony lokalnie.

Zbliżeniowy BLIK już niedługo w mBanku

mBank właśnie zdradził, że już niedługo zadebiutują płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem BLIKa. Co prawda, nie znamy dokładnej daty, jednak ma się to stać nie później niż końcówka III kwartału 2021 roku. Nie poznaliśmy również żadnych informacji na temat technologii, które mają być wykorzystywane oraz czy będzie to działać z każdym terminalem płatniczym obsługującym zbliżeniowe płatności. Wiemy jednak, że na samym początku do funkcji dostęp będą mieli tylko właściciele smartfonów z Androidem. Ze zbliżeniowego BLIKa skorzystać będą mogli klienci banku mBank oraz Milennium.

mbank blik zbliżeniowo

Nowy standard płatności zbliżeniowych to ogromna szansa na to, aby odciąć się od Google, a przede wszystkim Google Pay. Całkiem możliwe, że telefony bez GMS w końcu będą mogły zaoferować płatności zbliżeniowe – między innymi mowa tu o smartfonach Huawei. Pozostało tylko czekać.

Czekacie na zbliżeniowego BLIKa? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!