Kolejna generacja vivo NEX Dual Display może już niedługo pojawić się na rynku

Kolejna generacja vivo NEX Dual Display może już niedługo pojawić się na rynku

Pamiętacie vivo NEX Dual Display? Smartfon ten, jak wskazuje sama nazwa, wyróżniał się przede wszystkim dwoma ekranami. Wiele fanów marki czeka na następcę tego urządzenia i bardzo możliwe, że już niedługo druga generacja w końcu zadebiutuje na rynku mobilnym. Co o niej wiemy?

Nowe patenty vivo

Firma vivo znana jest ze swojej kreatywności i podążania własną ścieżką. Producent ten nie chce iść za trendem notchy czy dziur w ekranie tylko kontynuować to co rozpoczął model oznaczony jako NEX Dual Display czyli umieszczenie drugiego ekranu na pleckach urządzenia. To pozwala na uzyskanie jeszcze lepszego stosunku powierzchni wyświetlacza do panelu przedniego, a co za tym idzie użytkownicy otrzymują prawdziwego bezramkowca.

Odkąd powstała submarka oznaczona jako iQOO tak naprawdę vivo nie wprowadziło na rynek prawdziwego topowego smartfona sygnowanego własnym logo. Teraz sytuacja ma ulec diametralnej zmianie. W WIPO (Światowym Biurze Własności Intelektualnej) pojawiły się wnioski patentowe, które w oczywisty sposób nawiązują do pierwszej generacji vivo NEX Dual Display. Oprócz standardowego wyświetlacza umiejscowionego na froncie mamy znaleźć także drugi ekran na pleckach. Ten będzie wykorzystywany przede wszystkim do wykonywania zdjęć typu selfie. Do fotografii tego typu używane w tym przypadku są aparaty tylne, ponieważ na froncie nie znajdziemy jakiegokolwiek oczka. To jednak jeszcze nie wszystko. Drugi ekran może pełnić także funkcję wyświetlania powiadomień z aplikacji czy informacji o pogodzie. Tak naprawdę jest to standardowy wyświetlacz i to od użytkownika zależy jak go wykorzysta.

Zobacz także: nubia X to dwa wyświetlacze i niestety nic ponad to

Kiedy możemy spodziewać się drugiej generacji vivo NEX Dual Display? Na tę chwilę ciężko powiedzieć. Bardzo możliwe, że premiera tego modelu odbędzie się jeszcze w tym roku, ale są to jedynie plotki, które musimy traktować z lekkim przymrużeniem oka. Niemniej jednak mam nadzieję, że producent z Państwa Środka pracuje nad czymś nowym i ma przygotowanego asa w rękawie!

Co myślicie o smartfonach z dwoma wyświetlaczami? Czy waszym zdaniem rozwiązanie tego typu ma sens? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!