Kolejne firmy rezygnują z udziału w targach Mobile World Congress 2020 w Barcelonie

Kolejne firmy rezygnują z udziału w targach Mobile World Congress 2020 w Barcelonie

Coroczne targi MWC 2020 w Barcelonie w tym roku odbędą się w dniach 24-27 lutego. Oczywiście co roku w Hiszpanii widzieliśmy ogrom nowości, a wśród nich także sporo topowych smartfonów różnych producentów. Niemniej jednak w tym roku sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Koronawirus może zagrozić targom MWC 2020?

Wprawdzie Koronawirus 2019-nCoV zbiera żniwo przede wszystkim w samych Chinach to producenci chcą chronić swoich pracowników. Targi Mobile World Congress 2020 w Barcelonie to wydarzenie, na którym pojawi się ogrom ludzi, a w tak dużym skupisku prawdopodobieństwo zarażenia diametralnie wzrasta. Kilka dni temu komunikat w sprawie MWC wydało LG, a teraz kolejne firmy rezygnują z pojawienia się w Barcelonie. Zacznijmy od firmy Ericsson. Brak udziału takiego giganta w branży telekomunikacyjnej bez wątpienia odbije się na samych targach. Producent ten poinformował świat, że chce chronić własnych pracowników i nawet stosując odpowiednie środki bezpieczeństwa nie ma stuprocentowej pewności, że wszystko przebiegnie w pełni bezpiecznie.

Co więcej Ericsson zapowiedział, że portfolio firmy na rok 2020 i wszystkie nowości, które miały pojawić się na MWC 2020 w Barcelonie zostaną zaprezentowane na konferencji zorganizowanej przez samego producenta o nazwie “Ericsson Unboxed”. Kolejną firmą, która rezygnuje w hiszpańskich targów jest ASUS. Wiele plotek mówiło, że w Barcelonie mamy zobaczyć model ZenFone 7, ale już teraz możemy być wręcz pewni, że tak się nie stanie. Gigant z Tajwanu nie ujawnił jednak kiedy ani gdzie zostaną zaprezentowane nowe urządzenia.

Zobacz także: Seria Xiaomi Mi 10 zostanie oficjalnie zaprezentowana 23 lutego w Barcelonie

Czy same targi MWC 2020 są zagrożone z powodu koronawirusa 2019-nCoV? Do 24 lutego pozostało jeszcze trochę czasu, a co za tym idzie poczekałbym na rozwój wydarzeń. Organizatorzy zapowiedzieli, że zwiększą liczbę lekarzy na miejscu oraz zapewnią specjalne środki ostrożności. Miejmy jednak nadzieję, że sytuacja na świecie się uspokoi i większość producentów weźmie jednak udział w samych targach, a my, użytkownicy, zobaczymy cały ogrom ciekawych nowości.

[wp-night-mode-button]

Na którą z premier mających odbyć się na targach MWC 2020 czekacie najbardziej? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!