Seria Xiaomi Mi 10 zostanie oficjalnie zaprezentowana 23 lutego w Barcelonie

Seria Xiaomi Mi 10 zostanie oficjalnie zaprezentowana 23 lutego w Barcelonie

Stało się. W końcu Xiaomi zapowiedziało europejską premierę nowych flagowców. Konferencja chińskiego giganta odbędzie się, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na targach Mobile World Congress 2020 w Barcelonie. Bez wątpienia jest na co czekać!

Seria Mi 10 nadchodzi

Xiaomi zorganizuje swoją konferencję już 23 lutego na targach MWC 2020 w Barcelonie. Oczywiście na zaproszeniu wysłanym do mediów nie znajdziemy oficjalnej informacji na temat tego co zobaczymy w Hiszpanii, ale cyfra “10” w oczywisty sposób nawiązuje do serii Mi 10. W tym roku chiński gigant ma pokazać światu nie jednego, a aż dwa flagowce. Zarówno Mi 10 jak i Mi 10 Pro będą napędzane przez Qualcomm Snapdragona 865. Bez wątpienia pojawią się także wersje z modemem pozwalającym na łączność z sieciami 5G, ale warianty te mogą być dostępne jedynie na tych rynkach, na których infrastruktura sieciowa jest odpowiednio rozbudowana.

Seria Xiaomi Mi 10 zostanie oficjalnie zaprezentowana 23 lutego w Barcelonie

Co więcej oba nowe flagowce producenta z Państwa Środka mają otrzymać maksymalnie 16 GB RAM-u LPDDR5 oraz do 512 GB pamięci wewnętrznej UFS 3.0. Na pleckach znajdziemy cztery aparaty, a wśród nich matrycę Samsunga ISOCELL Bright HMX o rozdzielczości 108 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny, teleobiektyw oferujący spory zoom optyczny oraz najprawdopodobniej także obiektyw do fotografii typu makro. Dodatkowo w standardowej konfiguracji mamy znaleźć szybkie ładowanie o mocy 48 W, a Mi 10 Pro powinien wspierać szybkie ładowanie o mocy aż 66 W. Dokładne ceny urządzeń oraz daty rozpoczęcia sprzedaży na Starym Kontynencie pozostają jednak tajemnicą.

Zobacz także: Xiaomi Mi 10 w standardzie ma mieć 8 GB RAM-u LPDDR5 i 128 GB pamięci wewnętrznej

Xiaomi Mi 10 Pro nowym królem AnTuTu?

Według plotek, które pojawiły się w sieci Xiaomi Mi 10 Pro ma osiągać w AnTuTu ponad 600 000 punktów. Oczywiście wydajność w benchmarkach nie zawsze przekłada się na rzeczywistą pracę urządzenia, ale część użytkowników nadal kieruje się tym przy zakupie. Do tej pory większość flagowców z Qualcomm Snapdragonem 855 czy Snapdragonem 855+ mogła pochwalić się wynikami w okolicach 500 000 punktów, a co za tym idzie przeskok wydajnościowy mógłby być naprawdę spory. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego zapewne dowiemy się jeszcze w lutym tego roku.

Czego oczekujecie po Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro? Czekacie na premierę tych urządzeń? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!